Neler oluyor bu yetiştirme yurtlarında?

  • Giriş : 24.01.2007 / 00:00:00

Hatay'da yetiştirme yurdunda kalan kız çocuğuna zorla fuhuş yaptırdığı iddia edilen 3 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hatay Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan ve fuhuşa zorlanan 16 yaşındaki kız çocuğunun ifadesi Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nde sosyolog ile psikolog eşliğinde alındı.

Polis, Hatay Sevim Demirkol Kız Yetiştirme Yurdu'nda 16 yaşındaki kız çocuğuna zorla fuhuş yaptırıldığı yönündeki bir ihbar üzerine harekete geçti.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürlüğü ekipleri Antakya ve Kırıkhan'da eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Polisin Antakya Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Orman Müdürlüğü kavşağında yürüttüğü operasyonda, Hatay Sevim Demirkol Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan 16 yaşındaki Z.A. ile ona zorla fuhuş yaptırdığı iddia edilen Ahmet Ç.'yi (50) gözaltına aldı.

Polis daha sonra Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan ve gözaltına alınan Z.A. ve Ahmet Ç'nin ifadelerinden yola çıkarak fuhuş çetesi ile bağlantısı olan Adil G. ve (59) Mehmet K.'yi (55) de kısa sürüde yakaladı.

Zanlılar emniyetteki ilk sorgularının ardından rapor işlemleri için Antakya Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

16 yaşındaki Z.A. ise kaldığı kız yetiştirme yurdundan alınarak Çocuk Şubesi Müdürlüğü'ne getirildi. Polis Z.A.'nın ifadesini sosyolog ve psikologlarla birlikte aldı.İfadeleri alınan zanlılar adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious