Nemrut'a Karadenizli ilgisi arttı

  • Giriş : 06.09.2006 / 00:00:00

Dünyanın 8. harikası olarak bilinen, UNESCO tarafından dünya kültür mirasları arasında yer alan Nemrut'a Karadenizli ilgisi arttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yerli ve yabancı yüz binlerce turistin ziyaret ettiği Nemrut dağını havaların biraz serinlemesiyle birlikte ziyarete gelen yerli grupların sayısı da artmaya başladı.

Gündüz Nemrut Dağı ve diğer ören yerlerini gezen turistler gece de sazlı sözlü sıra gecesinde çiğköfteleri yiyip, davul zurna eşliğinde halaylar çekip oynayarak yorgunluklarını atıyor.

"Özellikle GAP Turları kapsamında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni gezmeye gelen Karadenizli gruplar Antakya, Gaziantep, Şanlıurfa, Harran, Atatürk Barajı, Mardin, Hasankeyf ve Adıyaman'ı kapsayan gezilere ilgi göstermeye başladı" diyen Baykan, 67 Turizm seyahat acentesi Genel Müdürü Ayşe Baykan;"GAP Turu kapsamında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne Karadeniz'den getirdiğimiz misafirleri bölgenin tarihi ve turistik yerlerini gezdirirken, yöre mutfağını ve sıra gecelerini de görmelerini sağlayacak programlar hazırlıyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious