Nerede o eski bayramlar

Nerede o eski bayramlar .10692
  • Giriş : 12.10.2007 / 10:18:00

Kimi mendil içindeki harçlıklarının, kimi kırmızı ayakkabılarının sevincini yaşamıştı. İşte ünlülerin en güzel bayram anıları.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TÜRKAN ŞORAY: KIZIMLA BAYRAMIMI UNUTAMAM

Kızım Yağmur'la geçirdiğim ilk bayramı hiç unutamam. Benim için inanılmaz bir duyguydu bu. Sabahın erken saatlerinde kızımı giydirmiş, karnını doyurmuştum. Onun henüz bebek olmasına rağmen yanımda olması bana huzur vermişti.

GAZANFER ÖZCAN: MENDİL ALIRDIK

Karşı dairedeki komşunun harçlığı çok boldu. O yüzden de ilk ziyareti ona yapardık. Sonra anneanneme gider, mendillerimizi alırdık. Eskiden o mendillerin içine harçlıklar koyarlardı. Şimdi ne o mendiller kaldı, ne de eski gelenekler.

EDİP AKBAYRAM: EZİK GEÇTİ

Fakir bir aileydik. Bu yüzden bayramlarda çok eziklikler yaşadım. Arkadaşlarım bayram sevincini doyasıya yaşarken benim coşkum hep yarım kalırdı. Her bayram değil, ancak üç bayramda bir ayakkabı alınırdı. Onun için de ayakkabılarıma gözüm gibi bakardım.

KEREM ALIŞIK: ARABA BEKLERDİM

Evimize bayramlarda pek çok ünlü aktör, yıldız ziyarete gelirdi. Ayhan Işık, arabasını çok severdi. Bizi ziyarete geldiği zaman "Kerem arabama dikkat et, çocuklar çizmesin" diyerek bana bahşiş verirdi. Ben de o bizdeyken çocuklar arabasına zarar vermesin diye başında beklerdim.

GÜLBEN ERGEN: AYAKKABIMLA UYUDUM

6 yaşındayken hayalini kurduğum kırmızı pabuçları bayram sabahı kalkıp da başımın ucunda gördüğümde dünyalar benim olmuştu. Akşam ayakkabılarımla uyumuştum.

DENİZ SEKİ: BUZLUĞA AYAKKABIMI SAKLADI

Annemin aldığı ayakkabılarımı kardeşim kıskanarak buzluğa saklamıştı. Ne yazık ki, ayakkabılarım uzun aramalardan sonra bulundu ama bayram geçmişti. Çok ağlamıştım. Şimdi bu anıya çok gülüyoruz.

ECE ERKEN: PARASIZ KALDIM

8 yıl önce bayram tatilini yapmak üzere Nefise Karatay ile Paris'e gitmiştik. Alışveriş yaparken paramız bitti. Ortada kalınca havaalanına gitmek için Türkiye'deki arkadaşlarımızdan borç para istemek zorunda kaldık.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious