Nerede oy kullanacam 2014 - Nerede oy kullanacağım CHP AKP

Nerede oy kullanacam 2014 - Nerede oy kullanacağım CHP AKP.24626
18.11.2013 / 15:43:56

Nerede oy kullanacağınızı sorgulamak için Haber Aktüel'den bilgi alabilirsiniz. İşte bütün detaylar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


YSK, 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde kimin nerede oy kullanacağını açıkladı. YSK’nın sitesinde açıklanan seçmen sorgulamasındaki adres bilgilerine, oy vereceğiniz yer, sandık ve sıra numarası gibi yeni bilgiler eklendi.

NEREDE OY KULLANACAĞINIZI BURADAN ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu arada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, yerel seçimler öncesi adaylık sürecinde kişilerin önemli olmadığını vurguladı. Erdem, "Bu bir yarış, yarış yapılacak sonunda birisine karar verilecek. İşte adamlık budur ki, kalite budur ki, karar verildikten sonra o karara saygı duyup, bu kararın arkasında durabilmektir." dedi.

AK Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı'nın temayül yoklaması için şehre gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem KAFUM Fuar alanında partililere selendi. Oylama öncesi bir konuşma yapan Erdem, adım adım mart ayında yapılacak yerel seçimlere doğru gidildiğini belirtti. Partisinin bundan önce olduğu gibi bu seçimde de geniş katılımlı istişareler yaparak aday belirleme sürecine gittiğini ifade eden Erdem, "AK Parti kararını vermeden önce ortak aklı devreye sokmayı önemsiyor. Biz temayül yoklamalarına 26 Ekim'de başladık. Daha önce kurulmuş olan 16 büyükşehrin belediyelerinde ve ilçelerinde temayül yoklamasını yaptık. Bu günde yeni kurulan büyükşehirlerin temayül yoklaması yapacağız. Önümüzdeki hafta da geriye kalan 51 ilimizde bu yoklamaların aynısını yaparak teşkilatımızın yaklaşımını öğreneceğiz." diye konuştu.

Aday adaylarının tarihi bir misyonu üstlendiğine dikkat çeken Erdem "Sizler hislerinizle hareket etmeyip aklınızla hareket edeceksiniz. At sahibine göre kişniyor. Bu güne kadar birçok iktidarlar geldi geçti ama AK Parti yaptıklarıyla farkını ortaya koydu. Hemen her seçimde oylarımız arttı. İnşallah bu seçimde de sizlerin bize işaret edeceğini ve bizlerin doğru adaylarla halkımızın karşısına çıkacağız ve en iyi neticeyi alacağız." şeklinde konuştu.

AK Parti'nin iktidara gelişiyle birlikte Türkiye'de birçok şeyin değiştiğini ve şehirlerin birer marka haline geldiğini vurgulayan Erdem, şöyle konuştu: "Ülkemizde çok şeyler değişti ve gelişti. Şehirlerimizin her birisi bu gün marka haline geldi. Şehirlerimizin dün çözülmez zannedilen birçok problemleri bugün bir bir çözüldü. Hatırlarsınız bir şehirden diğerine ulaşım oldukça zordu. Ama bölünmüş yollarla ulaşım oldukça kolaylaştı. Hava alanlarıyla hava ulaşımını kolaylaştırdık. Artık hızlı trenlerinde gündeme getirmeye başladık. Gelecekte hızlı trenlerle bu ulaşım baka bir alternatifi daha kanamış olacak."

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Programa AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri; Nevzat Pakdil, Sevde Bayazıt Kaçar, Yıldırım Ramazanoğlu, Sıtkı Güvenç, Mehmet Sağlam, il, ilçe ve ve belde teşkilat üyeleri katıldı.

Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur, en doğru belediye başkan adaylarının tespit edilmesi durumunda 2014 seçimlerinden de birinci olarak çıkacaklarını söyledi. Manisa AK Parti'de temayül yoklaması, Atatürk Spor Salonu'nda Uğur başkanlığında yapıldı. Burada gazetecilere açıklamada bulunan Uğur, bugün 14 yeni büyükşehirde temayül yoklamasının yapıldığını bildirdi. Ayrıca anket çalışmaları da olduğunu, birçok kriter gözönünde bulundurularak adaylarının belirleneceğini kaydetti.

AK Parti'nin, kuruluşundan bugüne kadar girdiği bütün seçimlerden birinci çıktığını vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Uğur, "Yine arzu ediyoruz ki AK Parti olarak en doğru adayları tespit eder, neticede 2014 seçimlerinden de birinci parti olarak çıkar. Bu temayül yoklamasında, diğerlerinden farklı olarak herhangi bir liste yok. Burada delegeler gönlünden kim geçiyorsa, ilçe veya belediye başkanlığında kimi görmek istiyorsa onun adını yazıyor." dedi. Manisa'da aday bolluğu olduğunu ve temayül yoklamasının şenlik havasında geçtiğini, tatlı bir rekabetin yaşandığını dile getiren Uğur, bunu memnuniyet verici bulduklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*