Neron durmuyor! İstanbul'da 8 araç daha kundaklandı

Neron durmuyor! İstanbul'da 8 araç daha kundaklandı.11782
  • Giriş : 27.12.2007 / 22:52:00

İstanbullu araç sahiplerinin kara günleri devam ediyor. Korkulu rüya yine iş başında!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Küçükçekmece Halkalı Toplu Konutlar 1. Etap'ta park halinde duran ve çoğunluğu polis memurlarının özel otomobili olan 34 BH 74, 34 US 0186, 34 TA 0473, 34 AYE 02, 34 CSK 55, 34 UFU 53 ve 34 AD 8755 plakalı 7 araç, yüzleri kar maskesi ile kapalı kişilerce, gece yarısı ateşe verildi.

Site sakinlerinin durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen Sefaköy itfaiye ekipleri, yanan araçları söndürdü. Olayda 5 otomobil tamamen kullanılamaz hale gelirken, 2 araçta küçük çapta maddi hasar oluştu.Olay nedeniyle bölgeye itfaiye ile birlikte ambulans ve çok sayıda polis sevk edildi. Olay yeri inceleme ekipleri, bomba imha uzmanı polisler ve özel harekat polisleri de çevrede araştırma yaptı.

ÖĞRETMENİN OTOMOBİLİ DE YAKILDI

Bu arada, Eyüp Piyerloti İdris Köşkü Caddesi üzerinde park halinde bulunan matematik öğretmeni Adem Kaya'ya ait 34 TG 5418 plakalı LPG'li otomobil, sabah saatlerinde kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kundaklandı.

Kısa sürede otomobilin tamamını kaplayan alevler, hemen yanındaki kömürlüğe de sıçradı. Otomobili kullanılamaz hale getiren yangın, itfaiyenin müdahalesiyle kömürlükten binaya sıçramadan söndürüldü.Olay sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adem Kaya, 25 yıllık öğretmen olduğunu söyleyerek, ''Benim 25 senelik birikimim yandı. Önemli değil, vatan sağ olsun, devletimiz bunların cezasını verecektir'' dedi.Öte yandan, Bahçelievler Zafer Mahallesi Yüksel Sokak'taki bir otomobil de sabah saatlerinde kundaklanarak yakılmak istendi. Otomobil, olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. Polis, otomobilleri kundaklayanları yakalamak için başlattığı çalışmaları sürdürüyor.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Terör örgütü PKK sempatizanlarınca gerçekleştirildiği ileri sürülen eylem nedeniyle vatandaşlar sokağa dökülürken, eylemcilere de tepki gösterildi. Kuzey Irak'ta PKK kamplarına yönelik operasyonun ardından araçların kundaklanmaya başlandığını söyleyen vatandaşlar, eylemlere karşı güvenlik tedbirlerinin artırılmasını istedi. Yanan araçlardan birinin sahibi, parktaki otomobillerin yanmaya başladığını gören polis memurunun havaya ateş ederek kendilerini uyandırdığını söyledi. Eylemi motosikletli 3 kişinin gerçekleştirdiğini belirten araç sahibi, "Kuzey Irak'ta operasyona başladıktan sonra İstanbul'da 40-50 tane araç yakıldı. Bu kişilerden biri yakalanmadı. Artık önemli tedbirlerin alınması gerekir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious