Nestle'ye ait fabrika cayır cayır yandı

Nestle'ye ait fabrika cayır cayır yandı.13563
  • Giriş : 04.05.2008 / 08:37:00

Nestle'ye ait promosyon ürünleri ve tanıtım gereçlerinin depolandığı ve üretimin yapıldığı 2 bin metrekare alana kurulu fabrikada elektrik kontağından yangın çıktı. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangında, fabrika ve fabrikaya ait depo tamamen yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Alibeyköy Baraj Yolu üzerinde bulunan Nestle'ye ait promosyon ürünlerinin üretildiği ve depolandığı Ekom Tanıtım isimli fabrikada saat 23.00 sularında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüyerek bütün binayı kapladı. Alevler metrelerce yükseldi. Yangın çıktığı sırada fabrikada olan birkaç işçi kendini son anda alevlerin arasından dışarı attı. Çevrede yaşayan vatandaşlar da sokağa döküldü.

İhbar üzerine olay yerine, Alibeyköy, Şişli, Kağıthane, Gaziosmanpaşa ve Bağcılar itfaiye grupları geldi. 2 bin metrekare alanda kurulu fabrikadaki yangına dört farklı noktadan müdahale eden itfaiye ekipleri yaklaşık 3 saat sonra yangını kontrol altına alabildi. Yangında can kaybı ve yaralanma olmadı ancak fabrika tamamen yandı.

Alevlerin fabrikanın hemen yan tarafında bulunan kağıt deposuna sıçrama tehlikesi paniğe yol açtı. Kağıt deposundaki araçlar çekicilerle kaldırıldı. Fabrika çalışanları yangının nasıl başladığını anlayamadıklarını, alevlerin bir anda yükseldiğini söyledi. Görgü tanıkları ise alevlerin metrelerce yükselmesi üzerine uykularından uyandıklarını, gökyüzünü büyük bir duman kütlesinin kapladığını ve yangın sırasında patlamaların olduğunu söyledi.

Söndürme çalışmaları sonrası inceleme yapan polis, yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious