Neva Şalom saldırısında ölenler anıldı

Neva Şalom saldırısında ölenler anıldı.15845
  • Giriş : 15.11.2008 / 11:40:00

Neva Şalom Sinagogu'na yapılan saldırıda hayatını kaybedenler düzenlenen törenle anıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saldırının 5. yıldönümünde hayatını kaybedenlerin yakınları Sinagog'a yürüyerek kırmızı karanfil bıraktı.

Neva Şalom Sinagou'na düzenlenen saldırının 5. yıldönümünde, saldırıda hayatını kaybedenler çeşitli törenlerle anılıyor. Beyoğlu Belediyesi'nin Şişhane'deki Barış Anıtı'nda düzenlediği törene katılanlar terörü lanetledi. Saldırıda hayatını kaybeden Murat Şahin'in annesi Neriman Şahin törenin başlamasına kısa bir süre kala baygınlık geçirdi. Şahin'e olay yerindeki sağlık ekipleri müdahale etti.

Törene katılan Türk Musevi Cemiyeti Başkan Yardımcısı Sami Ermas, saldırıyı kınadıklarını ve üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen hala acısını hissettiklerini söyledi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da terörü kınadıklarını söyledi.

Sinagog saldırısında iki ayağı kopan ve gözü kör olan Aydın Kara ise yetkililere sitemde bulundu. Terör saldırısından sonra eşinin kendisini terk ettiğini anlatan Aydın, yetkililerden yardım göremediğini söyledi.

Törenin sonunda, saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları Büyük Hendek Caddesi üzerinde bulunan Neva Şalom Sinagogu'na kadar yürüyerek kırmızı karanfil bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*