Nevruz kutlamalarında 1 kişi öldü!

Nevruz kutlamalarında 1 kişi öldü!.20265
  • Giriş : 21.03.2017 / 12:02:00
  • Güncelleme : 21.03.2017 / 12:02:17

Diyarbakır'da düzenlenen Nevruv kutlamalarında olay çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bağlar ilçesinde kurulan miting alanında olay çıktı. 5 bin polisin görev yaptığı Diyarbakır'da düzenlenen Nevruz kutlamalarında alana bıçakla girmek isteyen bir şahıs güvenlik güçleri ile yaşanan kovalamaca sonrası vurularak öldürüldü.

 

Sırt çantasını aratmak istemeyen kişi polisin ’dur’ ihtarına uymayıp kaçmaya başlayınca polis ateş etti. Ağır yaralı olarak ambulansla hastaneye kaldırılan şüphelinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Diyarbakır’da vatandaşlar, Nevruz etkinliğinin yapılacağı Bağlar ilçesindeki alana gelmeye başladı. Miting alanında geniş güvenlik önlemleri alınırken, 5 ayrı noktada arama noktası oluşturuldu. Nevruz nedeniyle kentte 5 bin polisin görevlendirildiği öğrenildi. Alana sadece üzerinde referandum için hazırlanan farklı renklerde olan ve üzerinde Kürtçe Na (Hayır) yazan flama taşımalarına izin verildi.

HDP, DBP ve DTK’nın organize ettiği Diyarbakır’daki Nevruz kutlaması nedeniyle hareketlilik başladı. Vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren kutlamanın yapılacağı Bağlar ilçesinde Newroz Park’a gelmeye başladı. Nevruz alanına giden yollarda uzun araç konvoyları oluştu. Tıkanan trafik nedeniyle alana gitmek isteyenler, araçlardan inip yürümek zorunda kaldı.

400 GAZETECİ TAKİP EDİYOR

Saat 11.00’da başlaması planlanan kutlamada, HDP'nin grup sözcüsü ve Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir ile görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk'ün konuşma yapması bekleniyor. Etkinliği, 400 yerli ve yabancı gazeteci de takip ediyor.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*