Nevruz MHP ile DTP'yi birleştirdi

Nevruz MHP ile DTP'yi birleştirdi.9715
  • Giriş : 20.03.2008 / 13:16:00
  • Güncelleme : 20.03.2008 / 13:19:38

Nevruz MHP ile DTP'yi birleştirdi. Meclis Genel Kurulu'nda, MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya tarafından verilen "Nevruz'un milli bayram olarak kutlanması"yla ilgili kanun teklifinin doğrudan genel kurul gündemine alınması önerisine DTP de destek verd

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meclis Genel Kurulu'nda, MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya'nın, 21 Mart'ta kutlanan Nevruz'un "Milli Bayram" ilan edilmesine ilişkin kanun teklifinin doğrudan Meclis Genel Kurulu gündemine alınmasına ilişkin önerisi görüşüldü. Kaya, önerisi üzerine konuşurken, Nevruz'un baharın başlangıcı sayıldığını ve Türk dünyasında yüzyıllardır bayram olarak kutlandığını belirtti. MHP'nin önerisine DTP de destek verdi. Meclis Genel Kurulu'nda söz alan DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, öneriyi desteklediklerini kaydetti. MHP'li Kaya'nın önerisi, Genel Kurul'da oy birliğiyle kabul edildi.

-KUZEY IRAK'A KARA HAREKATI BUGÜN GÖRÜŞÜLECEK-

Bu arada Meclis Genel Kurulu'nda, CHP'nin Kuzey Irak'a düzenlenen kara harekatıyla ilgili genel görüşme önergesinin ön görüşmelerinin 20 Mart Perşembe günü görüşülmesi de kararlaştırılmıştı. Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen Danışma Kurulu önerisine göre, Meclis Perşembe günü saat 14.00-20.00 arasında çalışacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious