Nevşehir'de 'Kan' protokolü

Nevşehir'de 'Kan' protokolü.9319
  • Giriş : 22.06.2009 / 21:19:00

Nevşehir Şevki Atasagun Devlet Hastanesi ile Nevşehir Kızılay Kan Merkezi arasında hasta yakınlarından kan talep edilmemesi nedeniyle protokol imzalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Protokol imza töreni sonrası açıklamada bulunan Nevşehir Şevki Atasagun Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Osman Sümengen, Kızılay tarafından gönüllülük esasına göre 'Güvenli Kan Temini Projesi' kapsamında toplanmış olan stok kanların ülke kaynakları israfını engellemek, hasta ve hasta yakını mağduriyetine son vermek, sağlıklı birey ve toplumlar oluşmasını sağlamak adına ihtiyaç duyulan kanın doğrudan Kızılay'dan temini için protokol imzaladıklarını söyledi.

Sümengen, hastanenin kan merkezi tarafından hasta yakını ve gönüllülerden sadece Kızılay'ın kan ihtiyacını karşılayamadığı ve acilen kana ihtiyaç duyulan hallerde temini yapılacağını belirtti.

Kızılay Nevşehir Şubesi Başhekimi Süleyman Kurt ise, bundan sonra hastalardan ve hasta yakınlarından herhangi bir şekilde kan talep edilmeyeceğini ve Nevşehir Şevki Atasagun Devlet Hastanesi'ne gerekli kanın Kızılay tarafından temin edileceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*