Nevşehir'i kahreden trafik kazası

Nevşehir'i kahreden trafik kazası.7150
  • Giriş : 04.07.2009 / 20:38:00

Türkiye'ye gelmek için Almanya'dan yola çıkan ve kaza sonucu hayatını kaybeden aynı aileden 7 kişinin Nevşehir'e bağlı Gülşehirli oldukları anlaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Almanya'dan Türkiye'ye gitmek üzere Bulgaristan'dan transit geçiş yaparken Lübimets kasabası yakınında karşı yönden gelen bir Sırp otobüsüyle çarpışan Alman plakalı minibüste ölen Türk vatandaşlarının Nevşehir'e bağlı Gülşehir ilçesinin Karahöyük köyünden oldukları kesinleşti.

Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kazada hemşehrileri, Memiş (49), Kezban (45), Murat (18), Uğurcan (11), Özlem (22) ve Abdülsamet Büyükkılıçoğlu'nun (19) hayatını kaybettiğini bildirdi.

Hayatını kaybeden Büyükkılıçoğlu ailesinin Gülşehir ilçesine Karahöyük köyünden olduğunu belirten Dursun, ''Kazada ölen Memiş Büyükkılıçoğlu'nun dayısı olan Osman Yılmaz, Karahöyük'te yaşıyor'' diye konuştu.

Dursun, şunları ifade etti:

''Osman Yılmaz ile görüşmemde, Büyükkılıçoğlu ailesinin yıllardır Almanya'da yaşadığını ve oraya yıllar önce işçi olarak giderek yerleştiklerini öğrendim. Yılmaz, resmi işlemlerin uzun süreceğini ve bu nedenle cenazelerin 1-2 gün içinde köye getirilmesini beklediklerini söyledi. Olayı öğrenince çok üzüldüm. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum.''

Başkan Dursun, kazada ölen 7. kişi Soner Kılıç'ın (39) memleketinin neresi olduğuna dair bir bilgisinin ise bulunmadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*