Nevval Sevindi, DP'nin Başkanı olmak için başvuru yaptı

Nevval Sevindi, DP'nin Başkanı olmak için başvuru yaptı.17016
  • Giriş : 12.08.2007 / 16:50:00
  • Güncelleme : 12.08.2007 / 16:54:25

Haber Aktüel köşe yazarımız Nevval Sevindi Demokrat Parti Genel Başkanlığı'na adaylığını resmen açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adaylığını açıklayan Gazeteci Yazar Nevval Sevindi, "Yenilikçiler" olarak adlandırdığı hareketle "yeni politikalar, yeni yüzler ve yeni hedefler" ilkesiyle yola çıktıklarını söyledi.

DP'nin bir dönüm noktasında olduğunu vurgulayan Sevindi, "Ya köklü bir yenilenme ile Kırat yeniden şahlanacak ve DP, AKP’ye alternatif tek parti olarak yeniden iktidara yürüyecek, ya da yok olup eriyip gidecektir. DP’nin yeniden canlanışı da kendi saflarındaki değerli ve nitelikli isimlerin ciddi şekilde elele vermesi ve partiye sahip çıkması ile olacaktır" diye konuştu.

22 TEMMUZDA DP'DEN ADAYDI

Tüm teşkilatla yoğun bir diyalog başlattığını anlatan Sevindi, çok sayıda il ve ilçe başkanının da buna destek verdiğini kaydetti. Sevindi, 15 Ağustos'tan itibaren de teşkilatları gezerek genel başkan adaylığı konusunda görüş alış verişinde bulunacağını bildirdi. Sevindi, 22 Temmuz seçimlerde DP'den İstanbul 1. Bölge 1. sıra adayı idi.

Öte yandan, DP'de yarın il başkanları, Çarşamba günü de Genel İdare Kurulu toplanacak. Ağar'ın yakın çevresinin ısrarıyla partinin başında kalabileceği iddia edilirken, Hüsamettin Cindoruk'un geçen hafta Ağar'a istifasının DP'ye daha yararlı olacağı telkinide bulunduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious