Nevval Sevindi, Tansu Çiller dönerse adaylıktan çekilecek

Nevval Sevindi, Tansu Çiller dönerse adaylıktan çekilecek.16948
  • Giriş : 30.10.2007 / 13:05:00

DP'nin tek genel başkan adayı Nevval Sevindi, Tansu Çiller partiye dönerse çekileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sabah yazarı Mahmut Övür, bugünkü yazısında DP'nin tek genel başkan adayı Nevval Sevin'din, Tansu Çiller partiye döndüğü takdirde adaylıktan çekileceğini yazdı:

DP'nin tek genel başkan adayı Nevval Sevindi. Sevindi'nin çıkışı eski parti kadroları arasında pek yankı yaratmasa da yeni nesil arasında bir hayli sempati topluyor.
Yola çıkarken, Aydın Menderes, İsmet Sezgin, Nahit Menteşe gibi etkin isimlere danıştığını söyleyen Sevindi, partiye ilişkin düşüncelerini şöyle açıklıyor:
"Temel kök sağlam ama bina yıkılıyor. Bu yıkılışı kabul edip partiyi yenilemek gerekiyor. Bunu da yeni orta sınıf yapabilir. O sınıf artık siyasi liberalizm istiyor. Benim seçimler sırasındaki sloganım bu sınıfın talebini dile getiriyordu. 'Türk'üm, Müslüman'ım ve Modern'im' Yeni merkez sağda artık kentli bir parti olması gerekiyor. Ben bunu gerçekleştirmek için adayım."
Olası siyasi rakiplerinin bir kısmıyla görüştüğünü söyleyen Nevval Sevindi iki önemli noktaya dikkat çekiyor:
Bir: "Ben kendisine (Tansu Çiller), 'Siz dönerseniz ben çekilirim' dedim. Çiller, benden daha deneyimli. Ayrıca kadın dayanışması yaparız."
İki: "Parti zor durumdayken partiyi terk etmesini çok büyük infialle karşıladığım Sinan Aygün'le hiç görüşmedim. Onunla görüşmek onunla uzlaşmak demektir. Uzlaşmak istemiyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious