Nevval Sevindi: Puslu havaları kim sever milletimiz biliyor

Nevval Sevindi: Puslu havaları kim sever milletimiz biliyor.17016
  • Giriş : 12.11.2007 / 09:56:00
  • Güncelleme : 12.11.2007 / 10:06:49

Nevval Sevindi, partinin 4. Olağanüstü kongresinden önce adayların belli olması gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DP Genel Başkanlığına adaylığını ilk açıklayan isimlerden Nevval Sevindi, partinin 4. Olağanüstü kongresine çok az bir zaman kalmasına rağmen adayların açıklanmamasından kamuoyu ve partinin rahatsız olduğunu belirterek, “Puslu havaları kim sever milletimiz biliyor. Şeffaf politika demokrasinin gereğidir. Bu gurur kırıcı durum DP‘nin hak etmediği bir konumdur" dedi.

Sevindi yaptığı açıklamada, partinin 17-18 Kasım tarihlerinde yapılacak 4. Olanağanüstü Kongresi’ne az bir zaman kala adayların henüz açıklanmamasının demokrasinin gereği olan şeffaf politika ilkesiyle bağdaşmadığını vurguladı. Sevindi, 13 Ağustos’ta DP Genel başkanlığına adaylığını açıklarken DP’ye ve onu sevenlere umut vermeyi amaçladığını kaydederek, şu ifadelere yer verdi:


“Demokrasinin en temel organları siyasi partilerdir. Demokratik kuralların işlemesi partileri demokratik sistemin parçası yapar. Anti demokratik eğilimler ise partilerin milletle ilişkisini koparır. Demokrat Parti adına yakışır bir kongre yapmakla mükelleftir. 4.Olağanüstü kongresine çok az bir zaman kalmasına rağmen kamuoyu ve partimiz adayların açıklanmamasından rahatsızdır.Puslu havaları kim sever milletimiz biliyor. Şeffaf politika demokrasinin gereğidir. 21.yüzyılın liderleri bilgiyle ve bilimle buluşan yöntemlerle politika yaparlar. El altından, yalanla, dolanla yapılana politika denmiyor artık. Bu gurur kırıcı durum DP’nin hak etmediği bir konumdur."

"İLÇE BAŞKANLIKLARININ 3 YILLIK KİRALARINI ÖDEYECEĞİM"


Tüm teşkilatla yoğun bir diyalog başlattığını anlatan Sevindi, çok sayıda il ve ilçe başkanının da buna destek verdiğini kaydetti. DP’nin tavandan tabana yeniden inşa edileceğini vurgulayan Sevindi şunları kaydetti:
“Kale komutanlarımız olan ilçe başkanlarıyla yakın temas bizi ortak davaya bağladı sıkı sıkı. Onların sadece politika yapmalarını istiyorum ve 3 yıllık kiralarını ödeyeceğim. Milletsiz politika yapmaya soyunanlar kale komutanlarını dışlayarak teşkilatçılık hevesindeler. Ben bütün DP politikasını kale komutanları ve her kademedeki partililerimizle yapacağım. Herkesle istişare ederek ahlaklı ve dürüst politika yapacağız."

DEĞİŞEN TÜRKİYE ÜZERİNE POLİTİKA KURACAĞIZ"


Sevindi, geçmiş 4 yılın defterlerini yeminli mali müşavirlere açacağını ve raporları Anayasa Mahkemesine taşıyacağını açıklayarak, "Parti kadınlara ve gençlere kapılarını ardına kadar açacak. Doğru politikalar, ancak doğru politik partilerle ve doğru politik kadrolarla olur. Kişisel hırslar, şişmiş egolar ve politik kapkaççılık, partileri ve DP’yi çökertmiştir" diye konuştu.
Sevindi şunları belirtti:


“Değişen Türkiye sosyolojisinin üzerine politika kuracağız. Kentli ve şeffaf politikalar uygulayan bir DP hayalimizi gerçekleştirmek için yola çıktık. Kongreye katılım çok önemlidir. Hep birlikte orada olalım. DP daha güzel günlere layıktır. Çünkü Türk politikası daha kaliteli ve güzel günlere layıktır. Uyanma, silkinme ve dirilme zamanı gelmiştir."

(ANKA)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious