Nevval Sevindi: ''Sponsorlarımız olsa belki 33 çocuk da yaparız'

Nevval Sevindi: ''Sponsorlarımız olsa belki 33 çocuk da yaparız'.13724
  • Giriş : 12.04.2008 / 21:12:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Nevval Sevindi, ''Sponsorlarımız olsa belki 33 çocuk da yaparız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sevindi, partisinin Edirne il başkanlığında yaptığı basın toplantısında, çocuk yapmanın emir komuta zinciriyle olmayacağını savundu.

Türklerin çocuk seven bir millet olduğunu, ancak Başbakan Erdoğan'ın ''En az 3 çocuk yapın'' önerisine katılmadığını kaydeden Sevindi, şöyle konuştu:

''Türkiye onca savaştan çıktığında bile Büyük Önder Atatürk o zaman (üç çocuk yapalım da çoğalalım) demedi. Bu işler emir komuta zinciriyle olmaz. İnsanlar çocuklarına bakabildikten sonra neden çocuk yapmasın. Türkler çocuk seven bir millettir. Onun bir çok sponsoru var. Sponsorlarımız olsa belki biz de 33 çocuk yaparız. Öyle bize akıl vereceğine, bizim hayatımızı belli bir refah seviyesinde devam ettirmemiz için akıl versin. Biz bugün açız. Tarlada ve mutfakta yangın var. Üniversiteleri bitiren gençler iş bulamıyor.''

Sevindi, Türkiye'de tarım sektöründe ciddi sorunlar ve gerilemelerin yaşandığını savunarak, tarım politikalarının yenilenerek tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Sevindi daha sonra, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Ziraat Odasını ziyaret ederek, esnaf ve üreticilerin sorunları hakkında bilgiler aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious