Nevval Sevindi'nin adaylığına tepki geldi

Nevval Sevindi'nin adaylığına tepki geldi.16948
  • Giriş : 13.08.2007 / 21:39:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Melek Atalay, DP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Nevval Sevindi"ye, "Bu partinin 61 yıldır şerefle taşıdığı misyonun siz neresindesiniz? Hangi parti kademelerinde, hangi görevlerde bulundunuz?" diye sord

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atalay, yaptığı yazılı açıklamada, "Parti Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan çiçeği burnunda siyasetçi Nevval Sevindi"nin demokratik hakkını kullandığına inandıklarını ve başarılar dilediklerini" ifade etti.

Sevindi"nin adaylığından önce bazı hususların tartışılmasında yarar gördüklerini belirten Atalay, şunları kaydetti:

"Bundan bir yıl kadar önce Sayın Ağar"ın davetiyle partiye katılan ve o günden sonra seçim gününe kadar genel başkanımızın oturduğu koltuğun yanından yer kapmaya azami özen gösteren Sayın Sevindi, çıktığı televizyon programlarında ve gazetelere verdiği röportajlarda o zamanki adıyla Doğru Yol Partisine, Sayın Ağar"ın daveti üzerine katıldığını, Mehmet Ağar"ın Türk siyaseti için bulunmaz bir isim olduğunu ifade ediyor, o olmasa, partide kendisinin de olmayacağını belirtiyordu.

Bütün bunlar olup biterken, Sayın Ağar da Sevindi"yi danışmanı sıfatıyla televizyon programlarına götürüyor, kadının siyasetteki yeriyle ilgili görüşlerini beyan fırsatı veriyordu.

22 Temmuz seçimlerinde yaşanan oy kaybından Sayın Ağar kadar bu partiye
hizmet eden ilçe başkanından, genel başkan yardımcısına ve danışmanlarına kadar herkes müştereken mesuldür. Bir dini cemaati yakınlığından ve onların kontrolündeki mevkutelerde yaptığı çıkışlardan başka hiçbir siyasal birikimi olmayan, demokrat misyonun ne manaya geldiğini, kimlerin bu uğurda canlarını feda ettiğini bilmeyen, kendi ikbali söz konusu olduğunda Sayın Ağar"ı yere göğe sığdıramazken, gemi su almaya başladığında terk edenlerin başını çeken Sayın Sevindi"ye sormak gerekir; bu partinin 61 yıldır şerefle taşıdığı misyonun siz neresindesiniz? Hangi parti kademelerinde, hangi görevlerde bulundunuz? Merkez sağda liderlik iddiasıyla ortaya çıkmak için sahip olduğunuz siyasal birikimler nelerdir? Düne kadar büyük lider olarak gördüğünüz ve bugün, "Merkez sağın bütünleşmemesi ve alınan seçim yenilgisinin tek sorumlusu Ağar ve ekibidir" diyerek yerden yere vurduğunuz Mehmet Ağar"ın danışmanı sıfatıyla ortalarda gezinirken, Ağar ekibinin içinde siz yer almıyor muydunuz? Eğer o ekipten değildiyseniz, kimin ekibindensiniz? Eleştirdiğiniz Ağar"a hangi parlak fikrinizi kabul ettiremediniz ki parti baraj altında kaldı? Sayın Sevindi"nin ait olmadığı için bilmediği bir gerçek ise demokrat terbiyedir. Demokrat terbiyede ne olursa olsun genel başkanlar parti içi platformlarda eleştirilir, televizyon programlarında ve gazete röportajlarında değil. Nasıl ki Sayın Sevindi"nin genel başkanlığa adaylığı demokratik bir hak kullanımı ise Sayın Sevindi"yi kongre salonunda kürsüden konuşurken dinlemek ve delegemizin kendisine yönelteceği sorulara açık yüreklilikle cevap vermesini beklemek de bizim en doğal hakkımızdır. Zaman her şeyin ilacıdır. Kimin hangi maksatla ortaya çıktığını bize zaman gösterecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious