Nevzat Pakdil'den istifalara yanıt

Nevzat Pakdil'den istifalara yanıt.10561
  • Giriş : 06.08.2008 / 20:27:00

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, "Üniversitelerden istifa eden dekanlar ve hocalarımız kendi tercihlerini kullanmışlardır" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Pakdil, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayesinde "Türkiye Okuyor Kampanyası" kapsamında Adıyaman Demokrasi Parkı'nda vatandaşlara yönelik olarak hazırlanan standın açılışını yaptı.

Pakdil, açılışta yaptığı konuşmada, "Bizden önceki medeniyetler ve şimdiki medeniyetler okumaya önem vermişlerdir. Hatta okumakla ilgili atasözlerimiz var. İnsanlar okuyarak bir şeyler öğrenir. Biz büyük bir medeniyetin çocuklarıyız. Yazılı ve sözlü medeniyetimiz var" diye konuştu.

Pakdil, gazetecilerin 21 üniversiteye rektör atanması sonrasında bazı üniversitelerde yaşanan istifalar konusundaki görüşlerini sorması üzerine ise, istifa eden dekanlar ve hocaların kendi tercihleri kullandığını belirterek, şunları kaydetti:

"Rektör atamalarının bir prosedürü var. Geçmiş yıllarda da aynı kurallar geçerli olmuştu. İstifa tek taraflı bir olaydır. İstifa edenler neden istifa ediyor bilmiyorum ama kendilerince bir gerekçesi olabilir. Bu onların kendi takdirleridir saygı duymak lazım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*