New York'ta Türk günü yürüyüşü

New York'ta Türk günü yürüyüşü.15807
  • Giriş : 23.05.2009 / 20:20:00

ABD'nin New York kentinde bu yıl 28. düzenlenen Türk günü yürüyüşü başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından düzenlenen, güneşli ve güzel bir havada başlayan yürüyüşe New York'un yanı sıra çevre kentler ve eyaletlerden gelen pek çok Türk toplumu üyesi katılıyor.

Yürüşün başında yer alan resmi kortejde, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ve eşi Sema Yazıcı, Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy ve eşi Gülgün Şensoy, TADF Başkanı Kaya Boztepe, Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Baki İlkin ve eşi Nur İlkin, Türkiye-ABD Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, New York Başkonsolosu Mehmet Samsar ve eşi Feruze Samsar, KKTC New York temsilcisi Kemal Göçeri ve 10 kişilik TBMM milletvekili grubu yer alıyor.

Korteji TADF'ye bağlı Türk dernekleri ve Türkiye'den gelen ekipler takip ediyor.

Manhhattan'ın 56. sokağı ve Maddison caddesi köşesinde başlayan yürüyüşü ellerinde Türk bayraklarıyla Türk toplumu üyeleri izliyor.

Yürüyüşten sonra BM binasının karşısındaki Dag Hammerskjold parkında Türk festivali başlayacak. Gün boyu sürecek festivalde Türkiye'den gelen sanatçılar konser verecek, halk oyunları ekipleri gösteri yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*