New York'ta yapılan Türkiye reklamı

New York'ta yapılan Türkiye reklamı.17692
  • Giriş : 02.06.2009 / 08:29:00

ABD'nin New York kentinin turistik merkezi Times Meydanı'ndaki dev ekranlarda, Türkiye'yi tanıtıcı reklamlar gösterilmeye başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

New York Kültür ve Tanıtma Ataşeliğinin girişimiyle başlatılan reklam kampanyasında, çoğunluğu turistlerden oluşmak üzere, günde 2 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Times Meydanı'ndaki devasa Nasdaq ve Reuters ekranlarında, tüm haziran ayı boyunca, Türkiye tanıtım filmleriyle birlikte, Türkiye'de gidilmesi önerilen yerler gösterilecek.

Ataşelikten yapılan açıklamaya göre, her 8 dakikada bir, günde yaklaşık 200 kez yayımlanan Türkiye reklamlarında İstanbul, Ayasofya, Ege Sahilleri, Efes, Nemrut Dağı ile Türkiye'deki golf ve SPA merkezlerinden kareler yer alıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın web sitesi ''www.goturkey.com''un da aralıklarla yansıtıldığı reklamlarda, 2009 yılında ABD'de kullanılmakta olan ''Unlimited Turkey" (Sınırsız Türkiye) sloganı öne çıkarılıyor.

New York Kültür ve Tanıtma Ataşesi Hasan Zöngür de konuyla ilgili yaptığı açıklamada ''New York, Şikago ve Los Angeles'ta, çift katlı turist otobüslerinde, telefon kulübelerinda ve belediye otobüslerinde olmak üzere, ülkemizi tanıtıcı açık hava reklamlarımız devam ediyor. Ayrıca ABC ve NBC gibi tüm ABD çapında yayın yapan televizyonların 'prime time' dilimlerinde Türkiye reklam filmlerimiz gösteriliyor'' dedi.

İSMAİL KÜÇÜK'TEN BEYOĞLU SERGİSİ

Fotoğraf sanatçısı İsmail Küçük, New York'ta Türkevi'nde ''Beyoğlu İstanbul'un İncisi'' isimli fotoğraf sergisi açtı.

New York Başkonsolosu Mehmet Samsar ve eşi Feruza Samsar'ın himayesinde düzenlenen serginin açılışı dolayısıyla Türkevi'nde bir resepsiyon verildi.

İsmail Küçük sergiyle ilgili olarak AA muhabirine verdiği bilgide, İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olması dolayısıyla New York Başkonsolosluğu ve İstanbul Beyoğlu Belediyesinden de gördüğü destekle bu sergiyi ilk kez New York'ta açtıklarını söyledi.

New York'ta 2. kez sergi açtığını belirten Küçük, İstanbullu olduğunu ve bu sergisinde de Beyoğlu semtini tanıtmak istediğini belirtti.

New York Başkonsolosu Mehmet Samsar da AA'ya yaptığı açıklamada, İsmail Küçük'ün İstanbul fotoğrafları çektiğini ve son zamanlarda Beyoğlu Belediyesi ile birlikte Beyoğlu'nun tanıtılması amacıyla ortak bir çalışma yaptığını kaydetti.

Samsar, serginin, insanların hem İstanbul özlemini gidermesi, hem de tatil sezonunda İstanbul'u Amerikalılar'ın ayağına getirerek onların İstanbul'a gitmelerini teşvik etmesi açısından önemli olduğunu ifade etti.

Başkonsolos Samsar, Küçük'ün fotoğraflarının İstanbul'un hem tarihi, kültürel, turistik yanını hem de İstanbul'daki dinlerarası uyumu göstermesi açısından güzel olduğunu belirterek kendisine teşekkür etti.

Türkevi'ndeki sergi 19 Hazirana dek açık kalacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*