New York'taki vinç kazasında 3 kişi kayıp

New York'taki vinç kazasında 3 kişi kayıp.19477
  • Giriş : 17.03.2008 / 08:08:00

New York'ta iki gün önce bir inşaat vincinin kırılıp yanındaki binaların üzerine düşmesi sonucu 4 işçinin öldüğü, 24 kişinin de yaralandığı kazada 3 kişinin halen kayıp olduğu belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, yıkılan binanın enkazında arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini, iki inşaat işçisiyle Miami'den New York'a turist olarak gelen bir kadının kayıp olduğunu söyledi.

Manhattan'da Türkevi'nin yakınlarındaki 51. sokak ile 2. cadde arasında bulunan 43 katlı bir binanın yapımında kullanılan dev kule vinci 19. katın yapımı sırasında henüz bilinmeyen bir nedenle kırılmış, üzerine düştüğü yanındaki 4 katlı binayı tamamen dümdüz etmiş, 5 binaya da hasar vermişti.

Bölge sakinlerinin, inşaatta çalışan işçilerin, 43 katlı binanın yapımı sırasında izin verilen saatlerin dışında da çalışmaya devam ettikleri ve binanın alelacele yükseldiği gerekçesiyle Manhattan belediyesine şikayette bulundukları ve belediyenin de inşaat sahasına son 27 ayda kural ihlali nedeniyle 15 kez ''ihtar'' verdiği öğrenilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious