New Yorkt'ta 'Us Turkic Network' kuruldu

New Yorkt'ta 'Us Turkic Network' kuruldu.11583
  • Giriş : 14.04.2008 / 08:52:00

New York'ta faaliyet gösteren Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF), Türk toplumu ile ABD arasında ilişkileri geliştirmek için bir program hazırladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD'nin New York kentinde faaliyet gösteren Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) ve Amerikan Azerbaycan Cemiyeti, Türk toplumu ile ABD arasında ilişkileri geliştirmek için kurdukları ''US Turkic Network'' (USTN) projesini, Türk Evinde düzenlenen bir programla tanıttı.

TADF Başkan Yardımcısı ve Amerikan Azerbaycan Cemiyeti Başkanı Tomris Azeri, yaptığı açılış konuşmasında, ''Bir millet iki devlet'' düşüncesinden hareketle, ABD'de Türk ve Azeri olmak üzere iki ayrı diaspora olamayacağını ifade ederek, birlikte çalışmanın önemini vurguladı.

"Bir Millet İki Devlet" adlı film gösterisiyle devam eden toplantıda, TADF Başkanı Kaya Boztepe de, Türk-Amerikan toplumu üyelerinin, gerçek dışı Ermeni iddiaları konusunda savunmayı bırakarak "hücuma geçmesi" gerektiğini kaydetti.

US Azeri Network Direktörü Adil Baguirov da, "ABD'deki Türk Diasporasının seçim Gücü" adlı bilgilendirici sunumunda, Ermeni karşıtı değil, Türkleri savunan bir dernek olacaklarının altını çizdi.

Derneğin, www.usturkic.org adlı sitesi, önümüzdeki günlerde kullanıma açılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious