New York'un ilk Türk radyosu açıldı

New York'un ilk Türk radyosu açıldı.21067
  • Giriş : 31.05.2008 / 09:15:00
  • Güncelleme : 31.05.2008 / 09:53:45

''Dünya Türkü'nün New York'tan Yükselen Sesi'' sloganıyla 5 ay önce yayım hayatına başlayan, New York'un ilk Türk radyosu ''Radyo Türküm'', kuruluşunu, Manhattan'da düzenlenen bir geceyle kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Midtown Loft adlı mekanda düzenlenen geceye Türkiye'nin New York Başkonsolosu Mehmet Samsar, Konsolos Başar Şen ve eşleri, radyo idarecileri ve çalışanları, gazeteciler ve davetlilerden oluşan kalabalık bir grup katıldı.

Radyonun Genel Müdürü Zehra Şule Taş yaptığı konuşmada, ''son yılların en büyük gençlik hareketi'' olarak tanımladığı ''Radyo Türküm''ün, New York'ta yaşayan genç Türk iş adamı Erdem Şahin'in girişimleriyle kurulduğunu anlattı. Dünyanın 82 ülkesinde dinlendiklerini ifade eden Taş, radyoculuğu sadece müzik yayımı zannedenlerin aksine, nitelikli, toplumsal sorunlara değinen programlar yaptıklarını sözlerine ekledi.

Radyo Türküm'ün, yaklaşık 30 kişilik ekibinin çalışmalarını esprili bir dille anlatan sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye davet edilen Başkonsolos Samsar, yıllar önce yurt dışında yaşayan Türkler için Türkiye'den haber almanın bir özlem olduğunu ve sırasıyla gazeteler, televizyon ve radyolar ile bunun gerçekleştiğini söyledi. Radyo Türküm'ün çok güzel programlar ve faaliyetler yaptığını ifade eden Samsar, ''yalnız bu sizin bizim değil hepimizin radyosu'' diye konuştu.

Tango gösterisiyle devam eden programın sonunda, radyoya katkılarından ötürü Başkonsolos Samsar, Konsolos Şen ve radyonun sponsoru Erdem Şahin'e plaket takdim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious