Newcastle Emre'ye sahip çıktı

  • Giriş : 02.03.2007 / 00:00:00

Newcastle Unıted, ırkçılıkla suçlanan futbolcusu Emre Belözoğlu'nu koruyarak, basında yer alan haberler sonucunda hükmün önceden belirlendiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İngiltere Premier Lig takımlarından Newcastle United, İngiltere Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıda, ''cadı avcılığı yapan basın'' sayesinde artık Emre'nin mağdur durumda olduğunu ifade etti.

Newcastle United, Türk futbolcu aleyhindeki disiplin soruşturmasında, davayla ilgili doğru ve adil olmayan haberler nedeniyle önceden hüküm verilmesinden endişe duyulduğunu belirtti.

Yazıda, doğru ve adil olmayan yazıların, suçlu olduğu kanıtlanmayan herhangi bir kişinin masum olduğu ilkesini ihlal ettiği de kaydedildi.

Newcastle United'ın, disiplin soruşturması sürecinde Emre'den yana takındığı tavrın, kulüp ile federasyon arasında ihtilafa yol açabileceği yorumları yapılıyor.

Bu arada İngiltere Futbol Federasyonu'nun, Emre'nin hakkındaki suçlamalara cevap vermesi için tarih belirlediği bildirildi. Emre'nin ifadesini alacak komisyonun, 19 Mart'ta toplanması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious