Meteoroloji'den 4 il için kar uyarısı geldi
Meteoroloji'den 4 il için kar uyarısı geldi


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışı beklenen Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis'te yaşayan vatandaşlar için uyarılarda bulundu.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, hava sıcaklıklarının  düştüğü bölge illerinin, yarından sonra yağışlı havanın etkisine girmesi  bekleniyor.

Gaziantep'te, 21 Aralık Çarşamba günü başlayacak kar yağışının hafta  sonuna kadar devam etmesi öngörülüyor. Kentte yarın 7 derece olması beklenen  sıcaklığın kademeli olarak düşeceği tahmin ediliyor.

Şanlıurfa'da da çarşamba ve 22 Aralık Perşembe günü kar yağışı  bekleniyor. Sıcaklığın eksi 2 dereceye kadar düştüğü kentte, maksimum sıcaklığın  hafta boyu 7 derece olacağı öngörülüyor.

Gece sıcaklığının eksi 5 dereceye kadar düşeceği Adıyaman'da ise  çarşamba günü başlayacak kar yağışının hafta sonuna kadar yer yer devam etmesi  bekleniyor. Kentte en yüksek sıcaklığın gündüz 7 derece olması öngörülüyor.

Hava sıcaklığının 1 ile 6 derece arasında değiştiği Kilis'te de kar  yağışı çarşamba ve perşembe günü etkili olacak.

Hava sıcaklığının özellikle akşam saatlerinden itibaren düşeceğini  belirten yetkililer, bölgede etkili olaca kar yağışı dolayısıyla vatandaş ve  ilgililerin tedbirli olması gerektiğini vurguladı.
http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 23.05.2018 tarihinde yazdırılmıştır.