Arda Turan açıkladı: Artık sıra bize geldi!
Arda Turan açıkladı: Artık sıra bize geldi!


İspanyol devi Barcelona'da forma giyen milli gururumuz Arda Turan, Türkiye'nin hiçbir oyuna gelmeden hiçbir tuzağa düşmeden alması gerektiğini vurguladı.

Euro 2024'ü Arda Turan, ‘Federasyon başkanımız çok güzel bir şey söyledi, ‘Öncelikle kötü seyirciyi temizledik. Seyircide bir azalış var ama şimdi kaliteli seyirci artışı var. Ekonomik olarak da her geçen sene çok üst seviyeye gidiyor ligimiz. Yavaş yavaş Avrupa’da da başarı geliyor. Bunun asıl sebeplerinden biri de birlik ve beraberlik diye düşünüyorum. Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ bu konuda güzel adımlar atıyor. Hem böyle olunca hem de federasyonu kuralları iyi uygulayınca ligimiz de sıkıntılar yaşasa da ilerisi için gerçekten umut veriyor. İnşallah daha iyi olur ülkemiz için.’ dedi.

Futbolda Türkiye’nin üst seviyedeki ülkelere yaklaştığını söyleyen Arda Turan, ‘2024’ü de alabilirsek bizim için çok iyi olacak. Almamamız için hiçbir sebep yok diye düşünüyorum. Artık sıra bize geldi. İrili ufaklı birçok organizasyon düzenledik. Biz her türlü organizasyon için hazırız. 2024’ü hiçbir oyuna gelmeden hiçbir tuzağa düşmeden almalıyız. Tabi sabıra ihtiyaç var. Umuram ülkenin 20-30 senesi belki 50 senesi çok daha iyi olacak’ dedi.

ŞAMPİY10
http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 23.06.2018 tarihinde yazdırılmıştır.