Diyanet İşleri Başkanı ölümden döndü
Diyanet İşleri Başkanı ölümden döndü


Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Van'da düzenlenen temel atma törenine katıldı. Açılış sırasında aniden bastıran fırtına nedeniyle platformun kısmen çökmesi sonucu aralarında Görmez'in de bulunduğu çok sayıda davetli ölüm tehlikesi atlattı.

Van İl Müftülüğü için Eski Araştırma Hastanesi yakınlarında yapılacak bina için temel atma töreni düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Van Valisi İbrahim Taşyapan, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, kurum amirleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı tören, aniden esen fırtınanın azizliğine uğradı. AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay’ın konuşması sırasında davetliler için kurulan platformun demir ayaklıkları fırtına nedeniyle yerinden çıktı.

Yaşanan çökme esnasında davetliler etrafa kaçışırken, Mehmet Görmez ise korumalar tarafından alandan çıkarıldı. Aralarında Mehmet Görmez’in de bulunduğu çok sayıda davetli adeta ölümden döndü. Fırtına nedeniyle kısa süreliğine ara verilen tören, daha sonra butona basılarak temele ilk harcın dökülmesiyle son buldu. Görmez ve beraberindekiler ise daha sonra buradan ayrıldı.

HÜRRİYET
http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 19.06.2018 tarihinde yazdırılmıştır.