İstanbul sele teslim!
İstanbul sele teslim!


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, beklenen sağanak yağış nedeniyle İstanbullu vatandaşları uyardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi, vatandaşları sel ve su baskınlarına karşı uyarı yayınlamıştı.

Meteoroloji'nin son dakika uyarılarının ardından İstanbul'da sağanak yağış başladı. Şu anda İstanbul genelinde kelimenin tam anlamıyla sel gidiyor... Bir çok iş yerini ve alt geçitleri su bastı. Araçlar yollarda kaldı.Meteoroloji’nin Marmara Bölgesi için uyarıların ardından, İstanbul’da sağanak yağmur çok şiddetli bir şekilde etkili olmaya başladı. Bazı vatandaşlar ıslanmamak için şemsiye kullanırken, yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise binaların kirişlerinin altında ve otobüs duraklarında yağmurdan korunmaya çalıştı.Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Marmara Bölgesi için yaptığı kuvvetli sağanak yağış uyarısının ardından, günün son dakikalarında İstanbul’da yağmur başladı. Gece boyu İstanbul'un bazı bölgelerinde etkili olan yağmur sabah saatlerine şiddetini iyice arttırarak kentin tamamını etksini altına aldı. İstanbul şu sıralarda son yılların en yağışlı günlerinden birini geçiriyor.

Ani bastıran yağmurla ıslanan vatandaşlardan bazıları şemsiye yardımıyla yollarına devam ederken, bazı vatandaşların ise bina kirişlerinin altında ve duraklarda beklediği görüldü.

http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 25.05.2018 tarihinde yazdırılmıştır.