MGK, Erdoğan başkanlığında toplanıyor
MGK, Erdoğan başkanlığında toplanıyor


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanarak Olağanüstü Hal ile ilgili önemli bir karar alacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz törenlerinde yaptığı konuşmalarda 19 Temmuz'da sona erecek OHAL uygulamasının 4. kez uzatılacağını açıklamış ve "Olağanüstü hal, ne olacaktı. İstedikleri gibi at oynatmaya devam mı edeceklerdi. İnşallah yarın MGK toplantımız var. Bu konuyu görüşeceğiz, hükümetimize OHAL’in tekrar uzatılması teklifini yapacağız. Dünyanın değişik yerlerinde, eyaletlerde bakıyorsunuz herhangi bir olayda rahatlıkla OHAL kararı alabiliyorlar. Fransa’da teröristler 10-15 kişiyi öldürdü hemen ardından 1 yıl OHAL kararı verildi. Burada bizim devletimizi yıkmaya teşebbüs ediyorlar. 250 şehidimiz, 2 bin 193 gazimiz var. Biz bu kararı verirken George’ye, Hans’a mı soracağız" demişti.

MGK'da ele alınacak bir diğer önemli başlık da terör mücadele olacak. Gündeydoğu'da devam eden terör operasyonları, Irak ve Suriye'deki gelişmeler, olası Afrin operasyonu masada olacak.

TRT
http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 16.07.2018 tarihinde yazdırılmıştır.