CHP lideri: Daha fazla sokağa ineceğim
CHP lideri: Daha fazla sokağa ineceğim


Partili vekil Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü ile ilgili açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini belirtti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İngiliz The Times gazetesine verdiği röportajda Adalet Yürüyüşü ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendine ithafen söylediği sözlerle ilgili açıklamalarda bulundu

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin karşısında olduğunu belirtirken yaşananları "halkın demokrasi mücadelesi" olarak tanımladığını söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Kılıçdaroğlu ve partisi hakkında "Artık terör örgütleriyle birlikte hareket etme noktasına geldi" açıklaması üzerine Kılıçdaroğlu, "Terörist tanımını kabul etmiyorum, hatta buna gülüyorum" şeklinde cevap verdi.

Özgür bir ruhu olduğunu ve bununla baş edemediklerini belirten CHP lideri, "eğer biri demokratik olmayan bir kültürden geldiyse, benim yürüyüşüme de terörist yürüyüş diyecektir." dedi.  

HABERTURK
http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 16.07.2018 tarihinde yazdırılmıştır.