Neyler üflendi dinleyenler büyülendi

Neyler üflendi dinleyenler büyülendi.10495
  • Giriş : 25.06.2009 / 15:00:00
  • Güncelleme : 21.09.2016 / 23:44:54

Kırk nefes, kırk neyi üfledi, sanatsever büyülendi. Bursa'da gerçekleştirilen dinleti, İstanbul, Samsun, İzmir ve Ankara'dan gelen 40 neyzeni aynı sahnede buluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) işbirliğiyle düzenlenen '48. Uluslararası Bursa Festivali', 'Kırk Ney Bir Nefes' adlı projeye ev sahipliği yaptı.

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen dinleti, Bursa'nın yanı sıra İstanbul, Samsun, İzmir ve Ankara'dan gelen 40 neyzeni aynı sahnede buluşturdu. Anadolu'da ilk kez Bursa'da sahneye çıkan sanatçılar, kentte gördükleri ilgiden büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Özdilek'in sponsorluğunda sanatseverlere huzur dolu saatler yaşatan konserde Yavuz Yekta, Sencer Derya, Ekrem Vural, Halil Baziki, Mahmut Bilki, Sadrettin Özçimi, Osman Erkahveci, Uğur Onuk, Arif Erdebil, Bülent Özbek, Ali Balakbabalar, Salih Bilgin, Aziz Şenol Filiz, Yusuf Kayya, Fahrettin Acar, Tuba Güvem Alagöz, Ahmet Kaya, Adnan Ballıoğlu, Yavuz Akalın, Murat Salim Tokaç, Kutsi Sezgin, Gökhan Önder, Kaşif Demiröz, Hakan Avlan, Ender Doğan, Özer Yavaş, Celaleddin Biçer, Volkan Yılmaz, Burcu Karadağ, Hüseyin Özkılıç, Kemal Karaöz, Eymen Gürtan, Pelin Başar, Miase Bayramoğlu, Taha Aslanosman Öksüzoğlu, Tolga Duran, Anıl Şimşek, A. Cemal Öksüz ve Yasin Özçimi, ustaların en özel eserlerini bir nefeste seslendirdi. Bendir ve tef gibi ritm sazların da neyzenlere eşlik ettiği konserin sonunda usta sanatçılara beyaz gül dağıtılırken; festivalin anısına, 40 neyzen adına Aziz Şenol Filiz'e İznik çinisi armağan edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*