Neyzenden ders Yununs'tan ilahi

  • Giriş : 05.10.2006 / 00:00:00

Canlı yayında Yunus Emre'nin "Çağırayım Mevlam Seni" adlı ilahisini seslendiren Süperstar Ajda Pekkan, "Hayranlarımdan böyle bir istek gelirse tekrar okurum" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Müzik dünyasının süperstarı Ajda Pekkan, bir ilahi için bir hafta ders aldı. Show TV'de Reha Muhtar, Deniz Akkaya ve Mehmet Ali Erbil'le birlikte yorum yaptıkları "Pişşti" adlı programın pazartesi gecesi ekrana gelen canlı yayınında Yunus Emre'nin "Çağırayım Mevlam Seni" ilahisini seslendiren Ajda Pekkan, neyzen Ahmet Kaya'dan bir hafta ilahi dersleri aldığını söyledi.
Kültür Bakanlığı sanatçılarından Ömer Faruk Erdemsel'in de eşlik ettiği ilahiyi okurken çok heyecanlandığını anlatan Pekkan şöyle konuştu:
"Hayatımda ilk kez ilahi söyledim. Çok heyecanlandım, çünkü çok zordu. Reha Muhtar, ramazan ayında olduğumuz için 'Programda ilahi okur musun?' diye sordu. Okurum dedim ve bir haftada hazırlandım. Hayranlarımdan böyle bir istek gelirse tekrar okurum."
Kısa bir süre önce çıkardığı "Cool Kadın" albümünün ardından Sezen Aksu'dan "Söz" adlı bir şarkı alan Pekkan, ocak ayında bir single albüm çıkaracağını da açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious