Nezarethanelere güvenlik kamerası

Nezarethanelere güvenlik kamerası.12198
  • Giriş : 21.06.2009 / 16:34:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, kötü muamelenin önüne geçmek ve şeffaflığı sağlamak için polis merkezlerindeki tüm nezarethanelere güvenlik kamerası yerleştirileceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Antalya'da yapılan 'Belediye Başkanları Bilgilendirme Toplantısı' çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Atalay, "Nezarethanelerdeki güvenlik kameralarını tamamlayacağız. Eski ismi karakol olan bin 300 polis merkezimiz var. Bunların fiziki yapılarını, iç dizaynlarını yeniliyoruz. Polis merkezlerinin tüm nezarethanelerinde güvenlik kamerasının olmasını istiyoruz." dedi.

Polis merkezlerinde vatandaşın daha iyi karşılanmasını arzu ettiklerini, zaman içinde polisin tutum ve davranışının da değişeceğini söyleyen Bakan Atalay, kameraların yerleştirilmesinden sonra polis merkezine getirilenlerin girişinden çıkışına kadar her şeyin kayıt altına alınacağını ifade etti.

Tüm polis merkezlerinde güvenlik kamerası olmadığına dikkat çeken Atalay, eksiklerin en kısa sürede tamamlanacağını belirterek, "Şeffaflığı sağlayacağız. Nezarethanede kötü muamele görüldüğü yönünde polis suçlanıyor. Bunun önüne geçeceğiz." diye konuştu.

Bakan Atalay, Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili bir soru üzerine, "Yapılabilecek her şey yapılıyor. İhmal filan yok. Bundan herkes emin olsun." cevabını verdi. Bakan Atalay, Özel Güvenlik Müsteşarlığı konusunun da mecliste olduğunu, yasanın çıkması için uğraştıklarını kaydederek, "Yasanın bu yasama döneminde çıkmasını arzu ediyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*