Nicolas Sarkozy'yi ABD'ye davet eden zengin kim?

Nicolas Sarkozy'yi ABD'ye davet eden zengin kim?.8650
  • Giriş : 06.08.2007 / 22:44:00
  • Güncelleme : 06.08.2007 / 22:47:42

Nicolas Sarkozy'yi ABD'nin zengin tatil beldesine davet eden meçhul arkadaşının kimliği bilinmiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fransa'da Sosyalist Parti, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'yi ABD'nin zengin tatil beldesine davet eden meçhul arkadaşının kimliğinin açıklanmasını istedi.

ABD'nin kuzeydoğu kıyısındaki Wolfeboro'da yaptığı tatilin koşulları ve maliyeti konusunda geçen haftadan bu yana eleştirilerini sürdüren Sosyalist Parti adına açıklama yapan milletvekili Jean Glavany, ''Sarkozy, milyarderleri, onlarla birlikte olmayı ve cömertliklerini sever'' diye konuştu.

Glavany, ''Bu biliniyor, ama Fransız halkının, Cumhurbaşkanı'nın da her gün tekrarladığı gibi şeffaf olması istenen bir demokraside, Cumhurbaşkanı'mız için böylesine yüklü miktarda harcama yapan cömert kişinin kim olduğunu bilme hakkı bulunmaktadır ve bir şekilde kamuoyuna açıklanmalıdır'' dedi.

Sarkozy, tatil yaptığı villanın eski bir Microsoft sorumlusuna ait ve haftalık kirası 20 bin avrodan fazla olduğu yolundaki dedikodular üzerine, ''Yıllardır orada tatil yapan arkadaşlarım var. Bir ev kiraladılar ve bizi davet ettiler'' demişti.

Fransız hükümetinin Denizaşırı İşlerden sorumlu Bakanı Christian Estrosi de bugün muhalefeti, Sarkozy'nin tatili konusunu abartmak ve işi büyütmekle suçladı.

İş ve gösteri dünyasından pek çok tanıdığı olan 52 yaşındaki Sarkozy, seçildikten sonra Mayıs ayında Fransız sanayici Vincent Bollore'nin lüks yatında 2,5 gün tatil yapmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious