Niğde'de zehirlenen 21 hasta daha taburcu edildi

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

Niğde'nin Bor ilçesinde katıldıkları cenaze yemeğinde tarım ilacı endosülfan maddesinden zehirlendikten sonra Kayseri Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Hastanesi'nde tedavi altına alınan hastalardan 21'i daha bugün taburcu edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Doğanay, durumu iyiye giden hastaları son kontrollerinin ardından taburcu ettiklerini belirtti. 5 hastanın durumu ağır olduğu için yoğun bakıma aldıklarını ve hala burada bulunduklarını kaydeden Prof. Dr. Doğanay, "Son yapılan kontrollerinde bu hastalarında birisi hariç durumunun iyiye gitti belirlendi. 4 hastayı da solunum cihazından çıkardık ancak tedbir olması açısından yoğun bakım ünitesinde tutuyoruz. Diğer bir hastamız da solunum cihazına bağlı ancak durumu çok fazla kötü değil. Hayati tehlikeyi atlatacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Elma ilacı olarak bilinen endosülfan maddesinden zehirlenen ve Kayseri'deki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Hastanesi'nde tedavi altına alınan toplam 94 kişiden 68'i dün taburcu edilmişti.

Niğde'nin Bor ilçesi Karanlıkdere kasabasında dün cenaze yemeğinden 111 kişi zehirlenerek hastanelere kaldırılmıştı. Zehirlenenlerden Samiye Esen (45) Tuğçe Altuntaş (12) ve Siben Tabanlı (35) hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious