Nihat: 'Ağlamak, iyileşmeme yardım etmez'

  • Giriş : 11.12.2006 / 00:00:00

İspanya'nın Villarreal takımına geldiği ilk sezonda, şanssız bir biçimde sol diz bağlarının kopması sonucu sakatlanan Türk futbolcu Nihat Kahveci, “Ağlamak, iyileşmeme yardım etmez” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Valencia kentinde geçen perşembe günü başarılı bir ameliyat geçiren ve hafta sonunda hastaneden taburcu olan Nihat, sezonu kapatırken, gelecek sezona da en iyi biçimde hazır olmayı hedefliyor. İspanyol basınına açıklama yapan Türk futbolcu, “Kendimi çok iyi hissediyorum. Ameliyatın üzerinden 4 gün geçti ve ayağa kalkıp hareket ediyorum. Eğer üzülürsem tekrardan iyi olmam daha uzun zaman alacak. Elbette ki bu durumda olmak istemezdim ama şu an sadece olanları kabullenip en kısa zamanda buna göğüs germeliyim” diye konuştu.
İkinci kez aynı dizinden benzer bir ameliyatı geçirmiş olmasından dolayı bundan sonraki iyileşme sürecini ve neler yaşayabileceğini iyi bildiğini kaydeden Nihat, “Bu beni biraz rahatlatıyor. Biliyorum ki tedaviyle bu sakatlıktan kurtulunuyor. Ama rahat ve sakin olmalıyım” açıklamasında bulundu.

İspanyol futbolunda bu sezon 20'ye yakın futbolcunun benzer diz sakatlığı geçirmiş olmasıyla da ilgili olarak Türk futbolcu, “Bu diz sakatlıklarının nedenleri üzerine araştırılma yapılmasını isterim. Her hafta bir futbolcunun sakatlanması normal değil” yorumunu yaptı.

Diz sakatlıklarıyla ilgili olarak El Mundo Gazetesi'nde yayımlanan bir araştırma haberde ise, diz sakatlıklarının en büyük nedeni olarak ”futbolcuların, eskisi gibi ayakta sağlam duran kramponları değil bunun yerine göze hoş gelen ancak ayağa güven vermeyen kramponları giymeleri ve kaygan çim” gösterildi.

Bu arada Nihat, sezonu kapatmış olması nedeniyle Villarrealli taraftarlar için üzüldüğünü dile getirerek, “Ama daha 4 yıllık sözleşmem var. Taraftarların Nihat ile iyi günler geçireceği haftalar da gelecek” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious