Nihat Ergün: ''Biz hizmet partisiyiz''

Nihat Ergün: ''Biz hizmet partisiyiz''.10302
  • Giriş : 23.03.2009 / 13:10:00

AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün, ''Biz hizmet partisiyiz, ama hizmeti yapabilmek için bize güç lazım. O gücü de halkımızdan alıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergün, Konya'nın Seydişehir ilçesinde AK Parti Gençlik Kollarınca düzenlenen aday tanıtım toplantısındaki konuşmasında, belediye başkanlarından sosyal ve kültürel belediyecilik yapmalarını istediklerini belirtti.

Nihat Ergün, ''Bizi yaptığımız sosyal yardımlardan dolayı 'AK Parti halkı fakirleştiriyor' diye eleştirenler var. Önceden fakir vardı, ama gören yoktu. Fakir vardı, ancak arayıp bulan yoktu. İşte şimdi o fakiri bulan var'' diye konuştu.

AK Parti iktidarı kadar tarihine, kültürüne sahip çıkan bir iktidar olmadığını savunan Ergün, Seydişehir'de Seyit Harun ve Beyşehir'de Eşrefoğlu camilerinin restore edildiğini söyledi.

Türkiye'nin daha düne kadar yardım alan bir ülke konumunda iken bugün yardım eden bir ülke konumuna AK Parti Hükümeti ile geldiğini kaydeden Ergün, bütün bunların halktan alınan güçle yapıldığını, dünyadaki itibarın daha da artması için halkın 22 Temmuzda verdiği güçten daha fazlasını vermesi gerektiğini kaydetti. Ergün, ''Biz hizmet partisiyiz, ama hizmeti yapabilmek için bize güç lazım. O gücü de halkımızdan alıyoruz'' dedi.

Seydişehir Belediye Başkanı İbrahim Halıcı'ya hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiklerini belirten Ergün, ''Şimdi ise yeni bir arkadaşımızla yola devam edeceğiz. Bize önce partimiz görev veriyor daha sonra da halkımız görev veriyor'' diye konuştu.

Ergün, başkan ve adaylardan demokratik olmalarını ve halka hesap vermelerini istedi.

Toplantıda AK Parti Konya milletvekilleri Hasan Angı, Harun Tüfekçi ve Muharrem Candan da partililere hitap etti.

Toplantıda, daha sonra, İl Genel Meclisi, Belediye Meclis üyesi adayları ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*