Nihat Genç ve Doğan Grubu tabu yıktı

Nihat Genç ve Doğan Grubu tabu yıktı.8861
  • Giriş : 23.01.2009 / 15:45:00

Ulusalcı gençliğin sivri dilli kahramanı Nihat Genç bu zamana kadar ağır eleştiriler yağdırdığı Doğan Grubu'na çıkınca fanatikleri büyük şaşkınlık yaşadı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Yazdığı yazılarda çıktığı televizyon programlarında Aydın Doğan ve medya grubuna ateş püskürüp ağır eleştiriler yapan Nihat Genç dünkü operasyondan sonra ilkelerini çiğnedi. Doğan Grubu da 'ambargo koyduğu' Nihat Genç'e kapılarını açınca kafalar karıştı. Fanatikleri Nihat Genç'i Star TV'de görünce şaşırdı.

Çalıştığı her medya organından bir şekilde kovularak yazı yazacak söz söyleyecek yer bulamayan adam haline gelen yazar Nihat Genç, "Nihat Genç'le Veryansın" diye program ART televizyonu Ergenekon'dan aranınca gemilerini yaktı. Muhalif kimliği ve sert eleştirileri ile ulusalcı kesimin baş tacı ettiği, konuşmaları video sitelerinde tıklanma rekorları kıran Nihat Genç yıllarca eleştiri yağmurunu tuttuğu Aydın Doğan ve medyasına söylediklerini bir kenara bırakarak Uğur Dündar'ın Star ana haberine konuk oldu.

"HANGİ KANALA GİTSEM ARANIYOR"

Dün gerçekleştirilen Ergenekon operasyonlarının 11. dalgasıyla birlikte program yaptığı ART Televizyonu'nun da aranmasına Star TV ekranlarında tepki gösteren Nihat Genç, her çıktığı televizyon kanalının bir şekilde arandığını söyledi birilerinin kendisini susturmaya çalışıldığını öne sürdü.

Nihat Genç kendi tabularını yıkarken Doğan Grubu da tabularını yıkmış oldu. Bu zamana kadar Nihat Genç'i hiçbir televizyon kanalına çıkarmayan ve gazetesinde yer vermeyen Doğan Grubu, konu Ergenekon operasyonlarına tepki göstermek olunca sınırlarını ihlal edebileceğini göstermiş oldu.Nihat Genç daha önce Aydın Doğan için, "Yazılarımı takip etmesi için avukat ordusu tuttu” demişti.

GENÇ'İN PATRON ÇELİŞKİSİ

Genç, Serdar Akinan ile birlikte çıktıkları SKYTürk'deki programın sonlandırması ile ilgili yaptığı açıklamalarla da tezat oluşturmuştu. SKY Türk'te "Ne Var Ne Yok" programını bırakma gerekçesi olarak; "Ben konuşacağım, adamın milyar dolarları gidecek yani, bu ayıp bir şeydir yani, ben böyle bir töhmet altında kalamam" diye açıklama yapan Nihat Genç, ART'de başladığı ilk programda ise eski patronu Mehmet Emin Karamehmet'i ağır bir şekilde eleştirerek şu sözleri sarfetmişti: "Bir patron çıkıyor, 4 milyar dolar serveti var. Eğer 4 milyar dolar, 3 milyar dolar bir insanın serveti varsa bir insanı da konuşturabilirsin, değil mi? Buna gücün yoksa o 3 milyar dolar ne işe yarıyor?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*