Nihat Özdemir serbest bırakıldı

Nihat Özdemir serbest bırakıldı .8544
  • Giriş : 27.10.2007 / 17:10:00

BOTAŞ'taki yolsuzluk iddiaları üzerine başlatılan Mavi hat operasyonu kapsamında gözaltına alınan Fenerbahçe spor kulübü 2.başkanı ve iş adamı Nihat Özdemir serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BOTAŞ'taki ''yolsuzluk'' iddiaları üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen 8 kişiden 5'i tutuklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara Adalet Sarayı'na getirilen 12 kişi, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Tamöz'e ifade verdi.

İfadelerin ardından mahkemeye sevk edilen 8 kişi, nöbetçi Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkarıldı. Bu kişilerden Kerim T, Osman Gökhan B, İsa Y, Servet Ü. ve Melih Z. ''ihaleye fesat karıştırmak'', ''rüşvet vermek ve almak'' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mahkemeye gönderilenlerden, bir holdingin yönetim kurulu başkanı olduğu belirtilen Nihat Ö, iş adamı Aziz K. ve Ali K. ise serbest bırakıldı. Serbest bırakılanların, ''Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 109. maddesinde belirtilen hükümlere göre serbest bırakıldıkları, bu madde uyarınca adli kontrol altına alındıkları ve yurt dışına çıkış yasağı getirildiği'' belirtildi.

Duruşma sırasında Adliye Sarayı'nda bekleyen gazeteciler, zanlıların avukatlarının isteği üzerine emniyet güçlerince bina dışına çıkarılmak istendi. Basın mensuplarının ''ancak hakim kararı olması durumunda binayı terk edeceklerini'' söylemesi üzerine, gazetecilerle polisler arasında bir süre tartışma yaşandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious