Nijerya polisine keçileri kaçırtan vaka!

Nijerya polisine keçileri kaçırtan vaka!.8831
  • Giriş : 26.01.2009 / 10:14:00

Nijerya'da boynuzlu skandal! Görgü tanıklarının ifadesine göre otomobil hırsızı yakalanacağını anlayınca kara büyü yapıp keçiye dönüştü. Polis, keçiyi gözaltına alarak sorgulamaya kalktı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Nijerya'nın Kwara eyaleti polisi, büyüyle keçiye dönüşen bir hırsızı sorguluyor! Nijerya'da yayınlanan 'Vanguard' gazetesinin haberine göre, keçi 'silahlı soygun' suçlamasıyla gözaltında!

İddiaya göre, 2 sokak serserisi 'Mazda 323' marka bir otomobili çalmaya çalışırken suçüstü yakalandı. Hırsızlardan birisi kaçtı, diğeri yakalanacağını anlayınca 'kara büyü' yaparak kendisini bir keçiye çevirdi. Görgü tanıkları 'hırsız keçi'yi polise teslim etti.

Polis sözcüsü Tunde Muhammed, 'Hikayeyi doğrulayamayacaklarını ancak yine de keçiyi şüpheli olarak gözaltında tuttuklarını' açıkladı! Muhammed, 'Elimizdeki bilgiyi doğaüstü olaylara dayandıramayız. Bir insanın keçiye dönüşmesi bilimsel olarak kanıtlanmalı' diye konuştu. Olayın duyulmasının ardından vatandaşlar karakola koşarak keçiye dönüşen hırsızı görmek için sıraya girdi.

Akşam

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*