Nikah masasına çocukları ile oturdular

Nikah masasına çocukları ile oturdular.14965
  • Giriş : 16.06.2009 / 23:02:00

Yıllar önce evlenen fakat çeşitli nedenlerden dolayı resmi nikah işlemi yaptıramayan 43 çift, İzmit Belediyesi'nin düzenlediği etkinlik ile evliliklerini resmileştirdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Yunus Emre Kültür Merkezi'ndeki toplu nikah törenine çiftler, kucağında çocuklarıyla geldi.

Nikah törenine İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Emniyet Müdürü Behçet Cınbaz, İzmit Müftüsü Halil Uzun, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ile resmi nikahları kıyılan çiftlerin yakınları katıldı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yaptığı konuşmada önceki yıllarda başlatılan toplu nikah törenlerinin bundan sonra da devam ettirileceğini söyledi.

Yeşilova Kireçocakları mevkiinde oturan Kadir Sağlam ile Ayfer Özkurşun çiftinin nikâhını Başkan Doğan kıyarken Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, Başkan yardımcısı Hüseyin Üzülmez, meclis üyesi Emine Okanalp ile İsmail Onay ve Tekin Güner de şahitlik yaptı. Doğan, 2 yaşında ve 4 aylık çocuklarıyla gelen Arzu Temel ile Yaşar Demirel'in resmi nikahlarını da kıyıp bir ömür boyu mutlu bir yaşam dileğinde bulundu. Yıllarca evlilik cüzdanları olmadan yaşayan çiftler, İzmit Belediyesi sayesinde evliliklerini resmileştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek Başkan Doğan'a teşekkür ettiler.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından çiftlere 200 TL evlilik yardımında bulunulurken, Dr. Doğan bütün çiftlere altın takıp, Türk bayrağı ve Atatürk'ün portresini hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*