Nikahta çıkan olaylar nedeniyle Yunanlı damat ifade verdi

Nikahta çıkan olaylar nedeniyle Yunanlı damat ifade verdi.11501
  • Giriş : 07.04.2008 / 08:52:00

Nikâhta olay çıkaran Yunanlı polise ifade verip ülkesine döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yunanistan ordusunda görevli subay Nihail Kautzakiazis ile Seval Çelebik'in Ayvalık Belediyesi'ndeki nikah töreninde, damadın Türk bayrağına tepki göstererek ırkçı tepkiler ortaya koyduğu gazete haberlerine yansımıştı.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde önceki gün Türk kızı Seval Çelebik ile hayatını birleştiren Yunanistan ordusunda görevli damat Nihail Kautzakiazis, nikah günü yaşanan kavganın ardından dün ifadesi alındıktan sonra Türkiye'yi terk etti.

Ayvalık Emniyet Müdürlüğü'nde ifade veren Yunanistanlı damat, ailesiyle birlikte Midilli Adası'na gitmek üzere gemiye bindi. Kautzakiazis'in polise verdiği ifadede, Türk bayrağına tepki gösterdiği şeklindeki iddiaların asılsız olduğunu söylediği ileri sürüldü. Nihail Kautzakiazis, dün öğleden sonra kendi ailesiyle birlikte eşyalarını toplayarak Midilli Adası'na gitmek üzere gemiye bindi. Alınan bilgiye göre damadın eşini sevdiğini, istediği takdirde Midilli'ye gelmesini beklediğini de söylediği öğrenildi. Kautzakiazis'in ayrıca, nikah sırasında dedesinin fotoğrafını yanında getirdiğini ve 'gözünün önünde olması için' masaya koyduğunu belirterek kendisini savunduğu ileri sürüldü. Kautzakiazis'in annesi de, Türk gelin Seval Çelebik'i sevdiklerini ve istediği takdirde kendisini de Midilli'ye beklediklerini ifade etti. Gelin Seval Çelebik'in ise henüz boşanmak gibi bir düşüncesinin olmadığı, beklemede kalmayı tercih ettiği öğrenildi.

Ayvalık Belediyesi düğün salonunda cuma günü nikahları kıyılan Seval Çelebik ile Yunanistan ordusunda görevli Nihail Kautzakiazis arasındaki kavganın, masaya konulan Türk bayrağı ve fotoğraflardan çıktığı iddia edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious