NIKE,

NIKE,.6029
  • Giriş : 22.03.2007 / 00:00:00

Önümüzdeki üç sezon boyunca UEFA Kupa ve UEFA Süper Kupa maçlarında kullanılacak resmi futbol topu Nike imzasını taşıyacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Orta noktasından dikişlerine kadar elde hazırlanan Nike Mercurial Veloci, bu özelliği ile daha hızlı hareket ediyor ve daha iyi kontrol edilebiliyor. Bu top, UEFA Kupası çeyrek final, yarı final ve final maçlarında kullanılacak. Ayrıca bu yıl, 16 Mayıs'ta Glasgow'daki Hampden Park Stadyumu'nda gerçekleşecek final maçı da yine Mercurial Veloci ile oynanacak.
Mercurial Veloci UEFA Cup Futbol topunun görsel tasarımı, 2007 UEFA Kupası'nın genel görsel kimliğine uyum sağlayacak şekilde geliştirildi. Beyaz fon üzerindeki mor ve yeşil şeritler, Nike logosu ve UEFA Kupası'na ait logo, bu toptaki dikkat çekici unsurlar arasında.
Topun teknolojik özellikleri topun içerisinde başlıyor. 6 kanatlı karbon-lateks hava bölmeleri, topun patlayıcı bir hıza ulaşmasını sağlarken, yeni teknoloji ürünü valf sistemi üst düzey hava tutulumu sağlıyor.
Polyester katmanlar, nitrojen ile genişletilmiş sünger ve sıkıştırılmış poliüretan malzeme, topa vurulduğunda anında tepki veren bir yapı ve şekil oluşturuyor. Böylece top, ani bir darbeden sonra, anında eski orijinal biçimine kavuşuyor. Katmanlar, topun sahip olduğu şeklin bütünlüğünü sağlarken aynı zamanda güçlü bir darbenin ardından topta meydana gelen kompresyonu da azaltıyor.
Nike'ın benzersiz Geo-Balanced Teknolojisi ile üretilen bu topta ayrıca tek ve çift altıgen panellerin bir karışımı kullanıldı ve böylece şeklin her zaman korunması ve her açıdan aynı şişkinlikte olması sağlandı. Yüzeye oyularak yerleştirilen mikroskobik delikler ise topun havada kaldığı anlarda, aerodinamik bir etki ve denge yaratmasına yardımcı oluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious