Nikel, Turgutlululardan destek arıyor

Nikel, Turgutlululardan destek arıyor.14390
  • Giriş : 17.06.2009 / 23:34:00

Turgutlu'da Nikel madeni çıkarmak için gerekli tüm izinleri alan Sardes Nikel Madencilik AŞ’nin biran önce çalışmaya başlaması için Turgutlulu vatandaşlardan destek kampanyası başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Selvilitepe Mahalle halkının daveti üzerine bilgilendirme toplantısı düzenleyen Sardes Nikel Madencilik yetkilileri Şirketleri hakkında bilgi verdi. Bilgilendirme toplantısına 500 civarında vatandaş katılırken madenin biran önce açılması içinde imza kampanyası başlatıldı.

Sardes Nikel Madencilik A.Ş yetkilisi Köksal İbrahimoğlu şu açıklamalarda bulundu 'Şirketimiz anıldığı gibi Çal dağında 2 Milyon değil 120–140 bin arası ağaç kesilecektir. Kesilecek bu ağaçların yerlerindeki çalışmaların sonlandırılmasının hemen akabinde yeniden şirketimiz tarafından ağaçlandırma çalışmasına başlanılacaktır. Ayrıca Turgutlu'da 1000 kişiye iş imkânı sağlayacağız, Madencilik ve Tarım modern yaşam için gereken tüm maddelerin kaynağıdır.

Yaklaşık 400 Milyon ABD Doları ile kurulacak olan şirketimiz birçok sosyal ve kültürel anlamda da Turgutlu halkına destek sağlayacaktır bizleri buraya davet eden mahalle halkına da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum' dedi.

Yapılan bilgilendirme toplantısının ardından mahalle halkı tarafından başlatılan imza kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ayrıca şirket yetkililerinden alınan bilgilere göre madenin henüz faaliyete geçmemesine karşın firmalarına şuana kadar 3000 Bin civarında iş başvuru yapıldığını ve faaliyete geçilmesinin ardından bunlarında değerlendirileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*