Nil, Diyarbakır birincisi

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Diyarbakır Özel Nil Koleji, OKS yerleştirme sonuçlarına göre büyük başarı gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özel Nil Koleji'den bu yıl mezun olan 115 öğrenciden 106'sı Fen ve Anadolu Liseleri'ne yerleşirken, okul başarı sıralamasında yüzde 92 oranla Diyarbakır birinciliğini elde etti.

Diyarbakır'a açıldığı günden beri eğitim ve sportif başarılarıyla adını duyuran Özel Nil Koleji, geçen yıllarda elde ettiği Türkiye ve Diyarbakır derecelerine bu yıl yenisini ekledi. Yerleştirme başarısıyla Diyarbakır'ı Türkiye genelinde ilk 100'ün arasına koymaya sağlayan Özel Nil Koleji, başarılı öğrencilerle bir basın toplantısı düzenledi.

Okul Müdürü Abdullah Dağıstan, öğrencinin her yıl olduğu gibi bu yıl da OKS sonuçlarına göre Diyarbakır birinciliği ile Türkiye derecesini elde ettiklerini söyledi.

Diyarbakır birincisi olan öğrencilerinin, Türkiye 110'uncusu olduğunu belirten Dağıstan, şöyle konuştu:" Toplam 115 öğrencimiz bu sene sınava girdi. Bunlardan 54 tarnesi Fen Lisesi, 45 tanesi Anadolu Lisesi, 3 tanesi Anadolu Öğretmen Lisesi ve 1 tanesi Sosyal Bilimler Lisesi olmak üzere 115 öğrencimizden 106'sı yerleşti. Böylece yerleştirme başarısında yüzde 92'lik dereceyle Diyarbakır birinciliğini elde ettik. Biz öğrencilerin hazırlanmasında, bu şekilde başarı elde etmesinde değerli idareci arkadaşlarımıza, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz, tebrik ediyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious