Nilüfer genç müzisyenleri eleştirdi

Nilüfer genç müzisyenleri eleştirdi.9917
  • Giriş : 24.08.2008 / 10:40:00

İyi şarkı bulamamaktan şikayet eden Nilüfer bunun nedenini genç müzisyenlere bağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nilüfer, "Yeni neslin alt yapısı yok. Melodiler zayıf. Çok az iyi şarkı var" diyor.

Bu yaz "Sen Beni Tanımamışsın" adlı single albümüyle hayranlarının karşısına çıkan Türk Pop Müziği'nin güçlü seslerinden Nilüfer, müzik sektöründeki tıkanmayı genç nesile bağladı. Sanatçı hem Türkiye'de hem de dünyada güçlü melodisi olan şarkıların artık çok fazla olmadığını söyledi.

MELODİ ZENGİNLİĞİ YOK

Geçmişte birçok şarkının insanların diline pelesenk olduğunu vurgulayan Nilüfer, "Dünyada da öyle çok kafamıza takılan bir şarkı uzun zamandır ben duymuyorum. Çok güzel soundlar, çok hoş çalışmalar var. Çok iyi müzisyenler de vardır mutlaka. Ancak çok başka yere gitti müzik. Zannediyorum Türk müziği de bundan etkilendi" şeklinde konuştu.

Beste yapan, söz yazan yeni jenerasyonun müzik altyapısının olmadığını söyleyen Nilüfer, öyle bir altyapıdan gelinmediği için melodi zenginliğinin yakalanamadığını ifade etti. Nilüfer, güzel şarkılar da yapıldığını ancak bunların sayısının fazla olmadığını söyledi.

KAYAHAN UYARMIŞTI

Kayahan Nilüfer'i aylar önce iyi şarkı olmadığı yönünde uyarmıştı. Kayahan şarkıcının yeni albümü için "Açıkçası işi çok zor. Müziğindeki değişikliği dinleyicilerine kabul ettirmesi çok kolay olmayacak. Nilüfer'deki başarısızlıklar beni çok rahatsız etti. Hem şarkı sözü yazarı, besteci ve hem de yorumcu herkes olamaz. Dünyada bile böyle isimlerin sayısı çok azdır" demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*