Nilüfer Kayahan'la ilgili ne söyledi?

Nilüfer Kayahan'la ilgili ne söyledi?.9917
  • Giriş : 04.01.2009 / 16:38:00
  • Güncelleme : 04.01.2009 / 16:38:39

Ünlü sanatçı Haftasonu Sohbetleri'nde Filiz Akın'ın sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Herkes seni dingin olarak görüyor

Öyleyim.. Öyle bir yanım da var. Otokontrolüm daha sakin ve çok problemsiz gibi göstermeye yarıyor. Bazen mutlu olmuyorum. Dışarı da vurmak lazım

Senin merhaban hep aynıdır. Sahnede bile konuşmam diyorsun

Son zamanlarda herşey daha değişti. Giderek sahnede daha rahat olmak, beni izleyen seyirciyle daha yakın bir ilişki kurmak daha kolay olmaya başladı
Çok konuşamam diyormuşsun

Eskiden öyleydi

Son zamanlarda gördüğüm samimi içten dozunda bir iletişim kuruyorsun

Ben aslında sahnede şarkı söylerken, içimden bana ait o kadar çok şey akıttığıuma inanıuyorum ki, onlarla o iletişimi kuruyorum galina

Ailen nasıldı?

Annem ev kadınıydı. Bana düşkün biriydi. Günlğk işlerini yapan, akşam olunca eşini bekleyen bir kadındı. Cihangir'de doğdum. Annem ev kadınıydı ama yanı sıra çok güzel bir sesi vardı annemin. Annemin anlattığına göre konservatuar sınavlarına girmiş kazanmış ama o sırada babamla tanışmış. Babam da istememiş. Ben de büyüdükçe kulağımda dolan müziklerle büyüdüm. Ortaokula başlayana kadar Türk müziği şarkılarıyla haşır neşir oldum. Babam da müziğe düşkündü. Piyanomuz vardı evde. Amatörce çalardık. Akşamları eğlenirdik. Babam teyp getirmişti. Annem ve ben şarkılar söylerdik. Annem, babam ve benden oluşan bir aile. Babamın daha önceki evliliklerinden çocuğu varmış. Babam vefat edince öğrendim ben de. Bir baktım babamın vefatından sonra gördüm. Bir ablam ve iki tane ağabeyim vardı. Çok yakın olamadık ama.

Babanın vefatından sonra evde farklılık oldu mu?

Tabii. İkimiz kaldık. Annem biraz daha düşkün oldu bana. Evhamlı, titiz, bana göz açtırmayan ama ben yine de bir yolunu bulup "Altın Ses Yarışması" organizasyonuna başvurdum.

Daha önce seni ilk keşfeden arkadaşınmış...

Evet. Okulda.. Evde, tuvalette şarkı söylerdim. Okulun tuvaletinde de söylerken yakalandım.

Yarışmada Durul Genç orkestrası vardı..

Çok önemli bir müzisyen. O dönemin en iyi grubuydu. Jüride Ajda Pekkan'ı görünce çok mutlu olmuştum. O yarışmadan birinci olarak çıktım. Halk oy birliğiyle birinci seçti. Belki böyle de olmayabilirdi, gecikebilirdi ama iki sene sonra plak yaptık.

Sesin de herkesi farkettiriyordu. Patlama yaptı..

Evet öyle oldu...

Kayahan'la ne zaman tanıştınız?

Eurovision'a 2 şarkı hazırlamıştı. Teklif etti. Ama elendik. Daha sonra çok güzel çalışmalar yaptık. .Çok kolay bulunmayan besteci, yorumcu. Kolay bulunmayacak bir dostluğumuz oldu. Onun şarkıları benimn sesimle bütünleşti. Buı her zaman yakalanmayan birşeydi. Ama bitti..

Erkekler ağlamaz diye bir parçan var.

Evet.. Söz-müzik benimdi. Ben yorumcuyum. En son karar verdim, kendi şarkılarımı da yaptım. Güvendiğim şarkıları, güzel olan şarkıları söylemek istiyorum. Gittiği kadar gidecek

Geceler var.. Onno Tunç'la çalışma nasıldı?

Nilüfer 84 albümünde çalıiştıkl. Daha öncesinde de çalışitık onunla. Yeri dolmayacak kadar önemli bir müzisyendi. Çok başarılı albümler yaptık bizle.

UNİCEF'e bir teklif götürdüm. Bir konser yapmak istediğimi söyledim. Böyle birçok organizasyonda çalıştık. Sonra onlar bana iyi niyet elçisi ünvanını yaptılar. Sonrasında teklifler götürdüm onlara uymadı. Çok daha büyük organizasyonlar yapmak istedim. Daha sonrasında uyuşamadığımızı gördüm.

Şöhretle aran nasıl?

Şöhret beni rahatsız eden birşey olmadı. Sade yaşamayı seviyorum. Özgürlüğümü kısıtlayan birşey olarak görmüyorum.

İlk aşk deyince aklına gelen birşey var mı?

İlkokul 5. sınıfta öyle birşey oldmuştu...

Anne olmaya nasıl karar verdin?

Müthiş bir şimşek çaktı kafamda. Bir anda ben de böyle birşey yapabilirim dedim. Çok da iyi yapmışım

Evlenmeye nasıl bakarsın?

Evlilik bir yaştan sonra güzel de olabilir diye düşünüyorum. Kesinlikle olmaz diye düşündüğüm birşey değil. Arkadaş olabilmek, güven çok önemli. Öyle bir kıvama da geldim

Korkuların var mıydı küçükken?

Karanlıktan korkardım.

Şimdi bir kızın var... Ölüm korkusu oluyor mu hiç

Ölüm korkusu var, hep vardı. Çocukken geçirdiğim astımdan dolayı..

Bu senin günlük yaşamını etkiliyor mu?

Hayır. İyiyim. İlaçlarım var.

Sezen Aksu'yla sık görüşür müsünüz?

Sık görüşmüyoruz. Sabah bazen arar, konuşuruz, buluşuruz

Yeni projeler neler?

Bir albüm yapıyorum. Yavaş gidiyorum. Pek çok şarkı tamam. Bomba şarkıları yakalayamadım daha. Nereden çıkacak bakalım

Evde bir bakıcı var

Anneme bakan bir bayan, şoför var. Yardımcımız var. Çok eğleniyoruz evde. Ben çalışan insanlarla, bir aile gibi olmayı seviyorum. Yakın bir arkadaşım çalışanlarla hiçbir zaman bir aile olamazsın demişti. Bir bakıma doğru olabilir ama biz aynı evi paylaşıyoruz. Aynı yemeği paylaşıyoruz. Sorunları paylaşıyoruz. Benim için aile gibi.

Kızımla 4 senedir ilgilenen dadı vardı. Evleneceği için ayrıldı. O evlenince ayrıldı. Bir bebeği oldu. İlk gidenler bizdik. Önemli olan iyi niyetli olmak.

Kızının lastik gibi bir vücudu varmış..

Dikkat çekmeyi seviyor. Esmer, çok güzel bir kız olacak. Çok güzel bir vücudu var

Onun sanatçı olmasını ister misin?

Anne ben oyuncu olacağım dedi. Çok da etkileniyorlar. Çok hareketli. Mimikleri çok kuvvetli. Maceracı olacak gibi geliyor bana. Yurtdışında dans, drama, müzik okunan bir akademide okumasını istiyorum. Piyano dersi alıyor, baleye gidiyor. Umarım devam eder.

Aynı yoldan kardeşi olsun ister misin? Evlat edinmek ister misin?

Yok artık yapamam. 10 yıl önce olsaydı belki...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*