Nine paraya tamah etti, soyuldu!

Nine paraya tamah etti, soyuldu!.11216
  • Giriş : 11.07.2009 / 11:39:00

55 yaşındaki Atike nine, bir anlık tamah ile yolda bulunan paraya ortak olmaya kalkınca bankadan çektiği emekli maaşını da dolandırıcılara kaptırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana'da "para buldum, paylaşalım" diyerek kandırdıkları bir kadını dolandıran iki kişi yakalandı.

Dolandırıcılık olayı Mustafa Kemalpaşa Bulvarı Namık Kemal mahallesi civarında yaşandı. 55 yaşındaki Atike Kara, bankadan 670 lira para çekti. Kara'nın yanına yaklaşan bir kişi sohbete başladı. Bu sırada yerde kağıda sarılı para gören aynı kişi, Kara'ya "Gel parayı paylaşalım" diyerek ücra bir köşeye götürdü. Bu sırada yanlarına yaklaşan başka biri "Para düşürdüm gördünüz mü?" dedi. Para bulan kişi cüzdanını gösterdi. Bankadan yeni para çeken Atike Kara da cüzdanını gösterdi. Bu sırada dolandırıcının biri el çabukluğuyla "Tamam sen de de yokmuş" diyerek parasını aldı. Kısa bir süre sonra dolandırıldığını anlayan kara polise başvurdu.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, yaşlı kadının verdiği eşkal üzerine yaptığı çalışmada, daha önce aynı suçtan onlarca kez sabıkası olan 50 yaşındaki Erdal A. ile 45 yaşındaki Savaş Ö.'yü yakaladı. Emniyette ifadeleri alınan iki dolandırıcılık şüphelisi adli mercilere sevkedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*