Nineler ve dedeler bowlingte kozlarını paylaştı

Nineler ve dedeler bowlingte kozlarını paylaştı.15153
  • Giriş : 20.03.2008 / 13:03:00
  • Güncelleme : 20.03.2008 / 13:11:29

Yaşlılar Haftası dolyısıyla Erzincan'da huzurevi sakinleri bowling turnuvası yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaşlılar Haftası, Erzincan'da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Erzincan 100. Yıl Atatürk Huzurevi sakinleri bowling salonuna giderek, bir çoğu yeni tanıştığı bowling oyununu oynadı. Bowling salonuna gelen yaşlılar oyunun tadını çıkararak büyük heyecan yaşadı.

Erzincan 100. Yıl Atatürk Huzurevi ve Ermerkez Çarşısı'nda bulunan Özde Bowling Salonu'nun organizasyonu ile ömürlerinde ilk kez bowling oynamanın heyacanını yaşayan huzurevi sakinleri, laputları devirmek için uzun uğraş gösterdi. Cafe yetkilisinden topların nasıl tutulacağı yönünde bilgiler alan yaşlı bayanlar, ilk denemelerinde topları ellerinde çıkarmakta zorlansalar da daha sonra atışları gerçekleştirmeye başladı. Laputları devirmekte zorlanan bayanların ardından sıra erkeklere geldi. Bir çoğu laputları devirmeyi başaran yaşlılar çocuklar gibi sevindi.

36 bayan, 39 erkek toplam 75 yaşlının kaldığı 100.Yıl Atatürk Huzurevi sakinlerinden bowling salonuna gelen bazı yaşlılar, yaptıkları atışlar ile laputları rahatlıkla devirmeyi başarırken, bir çok atışla gençlere taş çıkardı. Hayatında ilk kez bowling oynadığını ifade eden Hatice Karakaş (50), çok mutlu olduğunu ve sevindiğini belirtti. Bowling oynarken çok eğlendiğini ifade eden 80 yaşındaki Kadir Özkan ise, "Yine getirirlerse yine oynarım. Burada çok eğlendik." dedi. 81 yaşındaki Fikriye Coşkun da, oynarken çok zorlandığını, atışlarında hiçbir laputu deviremediğini kaydetti. Yaşlılar Haftası sebebiyle kendilerini düşenen kurum ve bowling salonu yetkililerine teşekkür eden 76 yaşındaki Esat Silo ise, "Biz burada çok eğleniyoruz. Bizi unutmayanlara teşekkür ediyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious