Nisan ayı içinde 17 şehit verdik

Nisan ayı içinde 17 şehit verdik.13592
  • Giriş : 28.04.2008 / 08:42:00
  • Güncelleme : 28.04.2008 / 08:48:55

Nisan ayı içinde çoğu mayın patlaması sonucu 17 şehit verdik.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mehmetçiğin bahar operasyonuyla birlikte büyük kayıplar veren terör örgütü yine mayın tuzağına başvurdu. Nisan ayı içinde çoğu mayın patlaması sonucu 17 şehit verdik. 24 güvenlik görevlisinin de yaralandığı çatışmalarda onlarca PKK'lı öldürüldü.

Sınır ötesi operasyonlarla terör örgütüne büyük kayıplar verdiren Mehmetçik, havaların ısınmasıyla birlikte içerdeki operasyonlara da hız verdi. Karların erimeye başlamasıyla birlikte teröristlerin sınırdaki geçiş noktalarına yığınak yapan TSK, operasyonlarını özellikle Tunceli, Bingöl ve Diyarbakır üçgeni ile Şırnak, Hakkari ve Siirt üçgeninde yoğunlaştırdı.

MEHMETÇİĞE MAYIN TUZAĞI
Hava destekli bu operasyonlarda sürekli kayıp veren terör örgütü üyeleri, mayın tuzağına başvurmaya başladı. Nisan ayı içinde çoğu mayın patlaması sonucu 17 şehit verdik. 24 güvenlik görevlisinin de yaralandığı bu patlamalarda ve çatışmalarda onlarca PKK'lı da etkisiz hale getirildi.

BESTLER-DERELER'DE 3 ŞEHİT
Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde 1 Nisan tarihinde terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonda Astsubay Cengiz Gülcü, Astsubay Başçavuş Faruk Kaya ve Piyade Yüzbaşı Hasan Hatıl şehit düştü. Çatışmada 9 PKK'lı ise öldürüldü.

ŞIRNAK'TA PATLAMA: 1 ŞEHİT, 3 YARALI
Şırnak'ta 6 Nisan tarihinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 geçici köy korucusu şehit oldu, 1 geçici köy korucusu ile 2 gönüllü köy korucusu yaralandı.

KÜPELİ'DE PUSU: 1 ŞEHİT, 13 YARALI
Şırnak'ın Küpeli Dağı bölgesinde 17 Nisan'da, güvenlik güçleri, arama faaliyeti sırasında bir grup terör örgütü üyesi ile karşılaştı. Çıkan çatışmada Piyade Onbaşı Sezai Kan şehit oldu, 13 asker de yaralandı.

ÇUKURCA'DA 1 ŞEHİT, 2 YARALI
Hakkari'nin Çukurca İlçesi’nde, 20 Nisan'da, er Ersin Selimoğlu bastığı mayının patlaması sonucu şehit oldu. Erler Şerif Kardeş  ve Özgür Dağdelen de yaralandı.

KAĞIZMAN'DA 1 ŞEHİT,
Kars'ın Kağızman İlçesi kırsalında 21 Nisan'da düzenlenen operasyonda Piyade Onbaşı Zülküf Tekin şehit oldu, 1 asker de yaralandı. Çıkan çatışmada 4 PKK'lı ise öldürüldü.

ŞEMDİNLİ'DE 3 ŞEHİT, 5 YARALI
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Aktütün Köyü yakınlarında 22 Nisan tarihinde, operasyona giden askerler, teröristler tarafından döşenen mayına bastı. Mayının infilak etmesiyle Uzman Çavuş Bekir Atacan ile Piyade Onbaşı Habip Özkaya ve Piyade Komando Çavuş Tuncay Özdemir şehit oldu, 5 asker de yaralandı.

CUDİ'DE ÇATIŞMA: 3 ŞEHİT
Şırnak'ın Cudi Dağı bölgesinde 25 Nisan tarihinde sürdürülen operasyonlar sırasında çıkan çatışmada, Binbaşı Ercüment Türkmen ile Er Murat Doğru ve İdris Polat şehit düştü. Operasyonda çok sayıda PKK'lı ise öldürüldü.

ŞIRNAK'TA 2 ŞEHİT
Şırnak'ın Uludere ilçesi'nde önceki gün yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensupları tarafından döşenen mayının infilak etmesi sonucu bir güvenlik görevlisi ile bir Geçici Köy Korucusu şehit oldu.

BİNGÖL'DE 2 ŞEHİT, 1 YARALI
Bingöl kırsalında terör örgütü PKK üyeleri ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Piyade Er Hasan Şahin ile Piyade Er Mustafa Tuluk şehit oldu, Piyade Asteğmen Emre Ülek ise yaralandı.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious