Nisan ayının altın adamı Stephen Appiah

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Memorıal Hastanesi sponsorluğunda düzenlenen 11 Altın Adam Yarışması'nda 2005-2006 Sezonu'nun 8. jüri toplantısı Kalyon Oteli'nde yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ayın Altın Adamı'nın yanı sıra Ayın Yöneticisi, Ayın Teknik Direktörü ve Ayın Hakemi seçimleri de yapıldı.

Nisan ayında başarılı oyunlarıyla gazete panoramalarında yer alan Orta Saha oyuncuları arasında yapılan değerlendirmede, Fenerbahçe'nin başarılı oyuncusu Stephen Appiah 199 puanla Ayın Altın Adamı seçildi. Fenerbahçe'den Alex De Souza 177 puanla Gümüş Adam olurken, Ç.Rizespor'dan Fahri Tatan ise 110 puanla Bronz Adam oldu.

Yöneticiler, Teknik Direktörler ve Hakemler arasında yapılan oylama sonucunda ise; Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın 206 puanla Ayın Yöneticisi seçilirken, Fenerbahçe'nin başarılı teknik direktörü Christoph Daum 237 puanla Ayın Teknik Direktörü, Cüneyt Çakır ise 246 puanla Ayın Altın Hakemi oldu.

Yarışmada; mevkilerinde başarılı futbolcular arasından her ay bir Altın Adam seçilecek ve yarışmanın sponsoru Memorial Hastanesi tarafından ödüllendirilecek. Sezon boyunca Altın, Gümüş ve Bronz Adam seçilen futbolcular, sezon sonunda seçilecek Yılın 11 Altın Adamı'na aday olacaklar. Ayrıca her ay Ayın Yöneticisi, Teknik Direktörü ve Hakemi seçimi de yapılacak ve Yıl sonunda yapılacak oylama sonucu Yılın Yöneticisi, Yılın Teknik Direktörü ve Yılın Hakemi belirlenecek.

Memorial Hastanesi'nin sponsor olduğu, Türk Spor Medyası'nın jüri olarak bulunduğu yarışmaya, bu yıl toplumun kendi dalında önde gelen isimlerin de (sorulara açık konuk) olarak katılmasına karar verilmiş ve onların oturacakları masa 'Kırmızı Masa' olarak adlandırılmıştır.

Dün gerçekleştirilen Nisan ayı toplantısında, Kırmızı masada Memorial Hastanesi doktorlarından Ortopedi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şinasi Numan ile Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Sarıca yer aldı.

- BÜLENT DEMİRLEK VE RİGOBERT SONG ÖDÜLLERİNİ ALDI -

Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na Mart ayında Ayın Teknik Direktörü seçilen Gençlerbirliği Spor Kulübü Teknik Direktörü Mesut Bakkal'ın ödülünü almak üzere katılan Gençlerbirliği Spor Kulübü antrenörü Bülent Korkmaz'a, FIFA Kokartlı Hakem Bülent Demirlek'e ve Galatasaraylı futbolcu Rigobert Song'a, Ayın Altın Teknik Direktörü, Ayın Altın Hakemi ve Ayın Altın Adamı şilt ve check-up kartlarını Memorial Hastanesi Genel Direktörü Yalçın Nak verdi.

Toplantının onur konuklarından MHK Eski Başkanı Bülent Yavuz toplantıya katıldığı için teşekkür plaketi ve check-up kartını Memorıal Hastanesi Ortopedi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şinasi Numan'ın elinden alırken, MHK eski başkanlarından Ufuk Özerten'in ve Galatasaray Spor Kulübü Sportif Direktör Yardımcısı Yako İgual'ın teşekkür plaketleri ve check-up kartlarını ise Memorial Hastanesi Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Sarıca verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious